ممنوعیت ورود مسافر از ۲۶ کشور به حباب گردشگری لنکاوی

توریست مالزی – وزارت بهداشت (MOH) مسافرانی از ۲۶ کشور را که شیوع نوع Omicron در آنها گزارش شده است را از سفر به حباب گردشگری لنکاوی (GPL)، ممنوع...
توریست مالزی – وزارت بهداشت (MOH) مسافرانی از ۲۶ کشور را که شیوع نوع Omicron در آنها گزارش شده است را از سفر به حباب گردشگری لنکاوی (GPL)، ممنوع کرده است.

به گزارش The EDGE Markets، دکتر نور هشام عبدالله، مدیرکل بهداشت گفت: این کشورها عبارتند از: بریتانیا، پرتغال، هلند، استرالیا، کانادا، کره جنوبی، هنگ کنگ (SAR چین)، اسرائیل، ایتالیا، آلمان، دانمارک، سوئد، نیجریه، بلژیک، ژاپن، برزیل، نروژ، جمهوری چک، فرانسه/جزیره ریونیون، اتریش، عربستان سعودی، اسپانیا، غنا، جمهوری ایرلند، امارات متحده عربی و ایالات متحده (کالیفرنیا) هستند.

برای ساکنان لنکاوی (شهروندان و دارندگان کارت بازدید طولانی) از کشورهای ذکر شده یا با سابقه سفر به این کشورها ۱۴ روز قرنطینه اجباری خواهند داشت و فقط از طریق فرودگاه بین المللی کوالالامپور می توانند وارد شوند. پرواز مستقیم به لنکاوی مجاز نیست.

دکتر نور هشام گفت: برخی از کشورهایی که خطر بالایی دارند اما موارد مربوط به نوع نگرانی Omicron (VOC) را گزارش نکرده اند نیز مجاز به شرکت در GPL نیستند. این کشورها شامل روسیه، گرجستان، لهستان، اوکراین، رومانی، اسلواکی، مقدونیه شمالی، گرنزی، کرواسی است. کشورهای دیگر گویان فرانسه، ایالات متحده، فیلیپین (اقیانوس آرام غربی)، لیبی و اردن (دریای مدیترانه شرقی)، بنگلادش (جنوب شرق) و همچنین آنگولا، اسواتینی، لسوتو، مالاوی، موزامبیک، نامیبیا، زامبیا و زیمبابوه (آفریقا) هستند.

او گفت که وزارت بهداشت همیشه ارزیابی های ریسک را بر اساس چندین معیار تعیین شده برای تصمیم گیری در مورد سطح ریسک یک کشور قبل از اینکه اجازه دهد به GPL بپیوندد، انجام می دهد. از جمله معیارهایی که مورد توجه قرار می گیرد، موارد کووید-۱۹ و پوشش ایمن سازی در آن کشورها است.

پاسخی ارسال کنید

*

*

1 × پنج =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!