مهارت زبان انگلیسی مالزیایی‌ها در میان برترین‌ها در جهان

نتایج یک مطالعه جدید بین‌المللی نشان می‌دهد که مهارت زبان انگلیسی مردم مالزی در سطح بالایی قرار دارد و از این نظر مالزیایی‌ها یکی از بهترین‌ها در جهان هستند.
نتایج یک مطالعه جدید بین‌المللی نشان می‌دهد که مهارت زبان انگلیسی مردم مالزی در سطح بالایی قرار دارد و از این نظر مالزیایی‌ها یکی از بهترین‌ها در جهان هستند.

یکی از مهمترین دلایلی که باعث شده است بسیاری از ما ایرانی‌ها به رغم زندگی‌های طولانی مدت در مالزی، زبان مالایی را فرا نگیریم، این بوده است که با دانستن زبان انگلیسی نیازی به زبان مالایی نداشته‌ایم و بسیاری از مردم مالزی زبان انگلیسی را به عنوان زبان دوم به خوبی بلد هستند. حال نتایج یک مطالعه بین‌المللی نیز این موضوع را مورد تاکید قرار می‌دهد.

در حال حاضر بیش از ۱.۵ میلیارد نفر در جهان به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند و از این میزان تنها ۳۷۵ میلیون نفر زبان مادری‌شان زبان انگلیسی بوده و مابقی از این زبان به عنوان زبان دوم استفاده می‌کنند.

در یک مطالعه بین‌المللی کشورهایی که زبان انگلیسی در آنها به عنوان زبان دوم مورد استفاده قرار می‌گیرد، مورد بررسی قرار گرفته‌اند و این کشورها بر اساس مهارت مردمانشان در زبان انگلیسی رتبه‌بندی شده‌اند.

بر این اساس کشور سوئد با شاخص مهارت زبان ۷۰.۹۴ درصدی در صدر قرار گرفته و پس از آن کشورهای هلند (۷۰.۵۸ درصد)، دانمارک (۷۰.۰۵ درصد) و نروژ (۶۷.۸۳ درصد) قرار دارند.

فنلاند، اسلونی، استونی، لوکزامبورگ، لهستان، آلمان، اتریش، سنگاپور و پرتغال دیگر کشورهایی هستند که رتبه‌های پنجم تا سیزدهم را به خود اختصاص داده‌اند.

مالزی نیز با شاخص مهارت زبان ۶۰.۳۰ درصدی در رتبه چهاردم جهان قرار گرفته است.

نکته جالب توجه اینکه مالزی در میان کشورهای غیراروپایی جهان در این فهرست پس از سنگاپور در رتبه دوم قرار گرفته است.

منبع: مجمع جهانی اقتصاد

پاسخی ارسال کنید

*

*

بیست − 6 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!