موارد، مرگ و میر بر اثر بیماری کووید – ۱۹ روند افزایشی داشته است

توریست مالزی – هفته گذشته ۸۶ خوشه جدید کووید – ۱۹ کشف شد. که در کل، ۲۵ خوشه مربوط به جامعه، ۲۴ مورد مربوط به موسسات آموزشی و ۲۴...
توریست مالزی – هفته گذشته ۸۶ خوشه جدید کووید – ۱۹ کشف شد. که در کل، ۲۵ خوشه مربوط به جامعه، ۲۴ مورد مربوط به موسسات آموزشی و ۲۴ مورد دیگر در محل کار بودند.

به گزارش نیواستریت تایمز، با وجود این که میزان آلودگی ویروس کرونا (مقدار r) بین ۲۵ آوریل تا ۱ می به میزان ۰.۱ درصد کاهش یافت و به نظر نمی رسد وضعیت در کشور بهتر باشد.

وزیر بهداشت داتوک سری، دکتر ادهم بابا گفت: این به معنای افزایش ۲۲.۷ درصدی در مقایسه با هفته قبل است. از پنج هفته گذشته افزایش موارد بیماری مشاهده شده است. تعداد کشته شدگان هفته گذشته نیز در مقایسه با هفته قبل ۶۹.۶ درصد افزایش داشته. در مجموع ۹۵ مرگ در epidemiological week 17 (Wk 17) گزارش شد، با متوسط ​​۱۴ مرگ در روز. این تعداد مجموع تلفات ناشی از کووید را به ۱۵۲۱ مورد مرگ و میر تجمعی، با نرخ مرگ و میر ۰.۳۷ درصد از اول ماه می ۲۰۲۱ را نشان می دهد.

دکتر ادهم گفت که همین روند در تعداد موارد مراقبت های ویژه (ICU) مشاهده شده است که در هفته گذشته ۲۵.۲ درصد نسبت به هفته قبل افزایش داشته است. خوشه های جدید دیگری که هفته گذشته کشف شد شامل هفت مورد مربوط به فعالیت های مذهبی و همچنین سه مورد مربوط به بازداشتگاه ها و گروه های پرخطر است. وی جزئیات بیشتری در مورد این که خوشه های موسسات آموزشی مربوط به وزارت آموزش و پرورش بوده اند یا خیر توضیح نداده است.

در مجموع ۸۷ مکان از اول ماه می تحت مقررات منع آمد و شد پیشرفته (EMCO) قرار گرفته اند که از این تعداد ۳۸ محل در صباح، ۲۱ مکان در ساراواک، هفت مکان در کلانتان، ۱۴ مکان در پاهانگ، دو مورد در ترنگانو و هر کدام یکی در ملاکا، پراک، جوهور ، سلانگور و نگری سمبیلان بوده است. علاوه بر این، ۱۵ محل تحت MCO قرار گرفته اند که از این تعداد سه مکان در صباح، شش مکان در پاهانگ، پنج مکان در کداح و یک مکان در جوهور بوده است.

پاسخی ارسال کنید

*

*

هفت + هفت =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!