موارد دنگی در حال افزایش است، هفت مورد مرگ تا ۳۰ آوریل

توریست مالزی – تب دنگی در کشور در حال افزایش است، به طوری که ۱۲۹۴۲ نفر به این بیماری مبتلا شده بودند در حالی که هفت نفر تا هفدهمین...
توریست مالزی – تب دنگی در کشور در حال افزایش است، به طوری که ۱۲۹۴۲ نفر به این بیماری مبتلا شده بودند در حالی که هفت نفر تا هفدهمین هفته اپیدمیولوژیک (ME) از ۲۴ تا ۳۰ آوریل جان خود را از دست داده اند.

به گزارش نیواستریت تایمز، دکتر نور هشام عبدالله، مدیر کل بهداشت گفت: این تعداد در مقایسه با ۹۲۷۰ مورد و ۵ مورد مرگ گزارش شده در مدت مشابه سال گذشته در حال افزایش است. در طول هفدهمین دوره ME امسال، ۱۰۲۱ نفر به دنگی مبتلا شدند و یک مورد مرگ گزارش شد. این افزایش ۵۴ موردی یا ۵.۶ ​​درصدی نسبت به ME شانزدهم (۱۷ تا ۲۳ آوریل) است که ۹۶۷ مورد و یک مورد فوت ثبت کرده است.

دنگی یک بیماری عفونی ویروسی است که از طریق نیش پشه آئدس آلوده به انسان منتقل می شود. افراد مبتلا به تب دانگ علائمی مانند تب، بثورات پوستی، سردرد، درد مفاصل و عضلات و همچنین خونریزی زیر پوست را تجربه خواهند کرد.

دکتر نور هشام به مردم توصیه کرد که مطمئن شوند خانه هایشان عاری از مکان های پرورش پشه است و در بیرون از منزل از مواد دفع پشه استفاده کنند. وی همچنین از مردم خواست تا از ویژگی ردیاب بیماری های عفونی اپلیکیشن MySejahtera استفاده کنند که موارد کووید-۱۹، هاری، سرخک، تب دانگ و همچنین بیماری دست، پا و دهان را در یک محل خاص فهرست می کند. این ویژگی می تواند به مردم کمک کند تا هنگام انجام فعالیت های روزانه و برنامه ریزی سفر خود از بیماری های عفونی مذکور در یک محل آگاه و مراقب باشند.

وی گفت: ‘وزارت امیدوار است مردم و همچنین پزشکان از این ویژگی به بهترین نحو استفاده کنند تا بیماری های عفونی در کشور بهتر مدیریت شوند.

پاسخی ارسال کنید

*

*

17 − 14 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!