موج اومیکرون جدید ممکن است زودتر از حد انتظار ظاهر شود

توریست مالزی- وزیر بهداشت مالزی گفت: طی دو تا سه روز گذشته، ما روزانه بیش از ۲۰۰۰ مورد را گزارش کرده‌ایم در مقابل ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ مورد قبلی. تنها...
توریست مالزی- وزیر بهداشت مالزی گفت: طی دو تا سه روز گذشته، ما روزانه بیش از ۲۰۰۰ مورد را گزارش کرده‌ایم در مقابل ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ مورد قبلی. تنها (پنجشنبه، ۲۳ ژوئن)، ۲۷۹۶ مورد با دو خوشه جدید در موسسات آموزش عالی گزارش شده است. بنابراین، اگر محتاط نباشیم، موارد ابتلا در هفته‌های آینده همچنان افزایش خواهد یافت.

به گزارش استار، خیری گفت:موارد کووید-۱۹ در نوسان خواهد بود و ممکن است یک موج جدید بالقوه در چند ماه آینده ظاهر شود، علی‌رغم اینکه وضعیت فعلی تحت کنترل است. مالزیایی ها باید آخرین تحولات را بدانند تا بتوانند اقدامات پیشگیرانه در برابر ابتلا به این ویروس را انجام دهند.این بیشتر یک اقدام پیشگیرانه است تا ما آماده باشیم و کسی را نترسانیم. در واقع، کشورهای دیگر نیز هر از گاهی با وضعیت مشابهی مواجه می‌شوند.

خیری گفت آنچه مهم است این است که موج جدید شدید نبوده و تعداد مرگ و میر و پذیرش در بخش‌های مراقبت‌های ویژه کم یا تحت کنترل است. همه ایالت ها به جز سلانگور، جوهور، کداح، ترنگانو و مناطق فدرال افزایش تعداد مبتلایان را در مقایسه با روز گذشته گزارش کرده اند و دو خوشه جدید در آموزش عالی نیز گزارش شده است.

وی گفت: امیدوارم افراد بالای ۶۰ سال و کسانی که بیماری های مزمن دارند دومین واکسن تقویت کننده را انجام دهند زیرا این بهترین راه برای ایمن ماندن است. تا ۲۰ ژوئن، تقریباً ۱۰۸۰۰۰ کودک ۱۲ ساله و بالاتر دومین تزریق تقویت کننده کووید-۱۹ خود را دریافت کرده اند. تقریبا ۵۸۰۰۰ نفر بالای ۶۰ هستتد.

خیری گفت: ما همچنین از نزدیک وضعیت کووید-۱۹ در سنگاپور را دنبال می کنیم، زیرا مالزی و سنگاپور در یک منطقه اپیدمیولوژیک و بدون محدودیت سفر هستند و صدها هزار نفر روزانه از Causeway عبور می کنند. همتای سنگاپوری من همچنین به من گفت که جمهوری شاهد گونه‌های فرعی اومیکرون BA.4 و BA.5 است که قابل انتقال‌تر از انواع قبلی هستند. به همین دلیل است که دولت تصمیم گرفته همه اقدامات پیشگیرانه کووید-۱۹ مانند استفاده از ماسک در مناطق بسته را حذف نکند.

خیری همچنین گفت: پنج مورد مشکوک به آبله میمون تا ۲۱ ژوئن به وزارت گزارش شده است. با این حال، همه آنها منفی بوده اند.

پاسخی ارسال کنید

*

*

بیست − 19 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!