موج دوم بعید است در مالزی اتفاق افتد اما هوشیار باشید

توریست مالزی – مالزی فعالیت های اقتصادی و اجتماعی بیشتری را نیز تحت دستور کنترل جنبش بهبود (MCO) از سر خواهد گرفت. به گزارش استار مالزی، در حالی که...
توریست مالزی – مالزی فعالیت های اقتصادی و اجتماعی بیشتری را نیز تحت دستور کنترل جنبش بهبود (MCO) از سر خواهد گرفت.

به گزارش استار مالزی، در حالی که برخی از کشورها شاهد موج دوم برگشت بیماری کووید – ۱۹ بودند، کارشناسان می گویند ممکن است موج دوم بیماری در مالزی اتفاق نیافتد.

پروفسور دکتر کامارول عمران موسی گفت که وی دولت را ترغیب می کند تا در زمینه ‘نظارت بر اپیدمی’ قدم بردارد. طبق سیستم نظارت پساکرونایی، بیماران مریض یا افراد به بیمارستان یا کلینیک مراجعه می کنند تا آزمایش شوند و در صورت مثبت بودن نتیجه، نتایج به وزارت بهداشت اطلاع داده می شود. در تشخیص موارد فعال تحت نظارت بر اپیدمی، شما به دنبال موارد می گردید، اما این کار در مقیاس بزرگ انجام نمی شود. این کار در یک مقیاس کوچک اما پراکنده در سراسر کشور انجام می شود. آنها به مدارس، موسسات، دانشگاه ها یا مناطق دیگر که فکر می کنند مکان های پرخطر هستند، می روند و به طور مرتب از ۱۰۰ یا ۲۰۰ نفر نمونه می گیرند. از این طریق آنها می توانند موارد جدید یا خوشه ها را شناسایی کنند.

دکتر کامارول گفت: در این نظارت، باید به طور جدی داده ها را از بخش های خصوصی و دولتی مانند بیمارستان ها، مدارس، خانه های قدیمی قومی و شهرک های مهاجران جمع آوری کرد. ما همچنین باید شرکت های خصوصی را ترغیب کنیم که به طور مرتب کارگران خود را معاینه کنند. در آینده چند خوشه جدید شیوع کووید – ۱۹ وجود خواهد داشت اما معتقدبم که مالزی موج دوم شیوع بیماری را نخواهد دید. ظرفیت تست ما خوب است و پاسخ سریع است. تجربه به دست آمده در چند ماه گذشته، کارکنان بهداشت عمومی ما را برای کنترل و جلوگیری از شیوع بیماری در آینده آماده تر کرده است.

چهارشنبه گذشته، دکتر نور هشام عبدالله گفته بود که کشور می تواند انتظار داشته باشد در صورت رسیدن به صفر موارد بیماری تا اواسط ماه جولای اگر همه به روشهای عملیاتی استاندارد (SOP) مانند مسافت اجتماعی و بهداشت متعهد باشند، احتمالاً دولت مجبور نیست شرایط را در مرحله نخست MCO مجدداً اعمال کند. اما تمدیداتی برای کنترل بیماری باید اجرا شود.

دکتر کامارول افزود: بیماری کووید – ۱۹ در شرایط فضای نزدیک، تماس نزدیک و ارتباط کلامی به طور موثر گسترش می یابد. مردم باید مراقب باشند، زیرا افراد آلوده شانس بیشتری برای انتشار این بیماری به دیگران در چنین محیط هایی دارند. برای جلوگیری از شیوع بیماری، دولت باید با اطمینان از غربالگری مطلوب افراد مظنون به بیماری و مناطق پرخطر را ردیابی کند، موارد مشکوک را جدا و خطر را به حداقل برساند.

رئیس انجمن پزشکان بهداشت عمومی مالزی، داتوک دکتر زینال نیز معتقد است که ‘موج دوم بزرگی’ ایجاد نخواهد شد بلکه تعداد کمی بیمار خواهیم داشت. خوشه هایی ممکن است از مکان هایی جون ساخت و ساز، بازارهای شبانه و مکانهایی با اجتماعات گسترده مانند رویدادهای اجتماعی پدیدار شوند.

وی ادامه داد: ‘ما همچنین باید به تمرین مسافت اجتماعی، اطمینان از بهداشت دست و محیط زیست بپردازیم و در فضاهای عمومی ماسک بپوشیم.

پاسخی ارسال کنید

*

*

هجده + هشت =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!