موج گرمای مالزی در حد سوزانش

توریست مالزی – شدت موج گرما در کشور را می توان با این آمار خلاصه کرد – ۶۴۸ هشدار موج گرما سطح ۱ و سطح ۲ از فوریه تا...
توریست مالزی – شدت موج گرما در کشور را می توان با این آمار خلاصه کرد – ۶۴۸ هشدار موج گرما سطح ۱ و سطح ۲ از فوریه تا ۲۸ مارچ صادر شده است.

به گزارش استار، وضعیت موج گرمای سطح ۱ حداکثر دمای روزانه بین ۳۵ و ۳۷ درجه سانتیگراد و سطح ۲ بین ۳۷ تا ۴۰ درجه سانتیگراد برای سه روز متوالی است. طبق اعلام اداره هواشناسی مالزی (متمالزی) در این دوره از فوریه تا پنجشنبه، Pokok Sena در کداح بالاترین دما را با ۳۹.۳ درجه سانتیگراد در ۲۱ مارچ ثبت کرده است.

محمد حلمی عبدالله، مدیرکل هواشناسی گفت: رکورد تمام دوران همچنان با Chuping در پرلیس با دمای ۴۰.۱ درجه سانتیگراد را در ۹ آوریل ۱۹۹۸ ثبت کرد. در مورد هشدارهای موج گرما، کداح با ۳۱۱ هشدار، با مجموع ۱۴ هشدار سطح ۲ در طول این دوره، بیشترین میزان هشدار را داشت. Pokok Sena نیز هشدار سطح ۲ (۱۱) را داشت و پس از آن Kota Setar (2) و Baling، Kubang Pasu، Padang Terap و Sik هر کدام با یک هشدار قرار داشتند.

پرلیس ۲۸ هشدار موج گرما را با هشدار سطح ۲ به تعداد ۱۱ بار، پراک ۸۲ هشدار، Hulu Perak چهار هشدار در سطح ۲ را ثبت کردند. در مجموع ۱۸۷ هشدار موج گرمای سطح ۱ در سلانگور، کوالالامپور، پوتراجایا، نگری سمبیلان، ملاکا، جوهور، پاهانگ و کلانتان صادر شد و هیچ هشدار سطح ۲ صادر نشد. صباح ۲۸ هشدار و در ساراواک ۱۲ هشدار موج گرما صادر شد، ترنگانو تنها ایالتی بود که هیچ هشدار موج گرمایی در طول این مدت ثبت نکرد.

از ساعت ۱۶:۳۰ دیروز به ۳۱ منطقه در سراسر کشور هشدار موج گرمای سطح ۱ صادر شده است – کل ایالت پرلیس و بخش هایی از کداح، پراک، پاهنگ، سلانگور، نگری سمبیلان، ملاکا، جوهور، کلانتان، صباح و ساراواک. همچنین سطح ذخیره آب در شش سد در سراسر پرلیس، کداح، پنانگ و جوهور نیز در سطح هشدار است.

در همین حال، بر اساس اعلام سازمان ملی مدیریت بلایای طبیعی، تا روز چهارشنبه ۳۱ مورد بیماری های ناشی از گرمازدگی ثبت شده است.

پاسخی ارسال کنید

*

*

هشت − یک =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!