موزه ماشین های اسباب بازی

توریست مالزی- آیا می دانستید که در شهر ایپو (Ipoh) موزه ای برای ماشین های اسباب بازی و مینیاتوری وجود دارد؟ بعضی از ما، که زمانی پسربچه بودیم، از اولین...
توریست مالزی- آیا می دانستید که در شهر ایپو (Ipoh) موزه ای برای ماشین های اسباب بازی و مینیاتوری وجود دارد؟

بعضی از ما، که زمانی پسربچه بودیم، از اولین تجربه مان در مورد بازی با یک ماشین اسباب بازی، خاطره ای پیچیده و مبهم داریم. احتمالا قبل از مدل کوچک و اسباب بازی یک وسیله، آن را در شکل واقعی خود دیده بودیم، بنابراین آن حس لامسه حاصل از لمس کردن زوایا ، درها (اگر امکانش بود) و آزمایش عملکرد صحیح جزییات آن وسیله، تصویر مادام العمری را در ذهن ما باقی می گذارد.

اِلوین چو (Elvin chew) بر این باور است که آن لحظه دائما از ذهن می گذرد. اما، در موقعیت اِلوین چو ، دارایی های او سرانجام منجر به تاسیس موزه ای شد.

موزه  رویای بزرگ جهان ( Dream Big World) کلکسیونی کمیاب از ماشین های کوچک و اسباب بازی و نسخه بدل از ماکت هوایی و مینیاتوری شهرها را در خود جای داده است. این موزه در یکی از معروف ترین جاده های شهر ایپو به نام Concubine Lane واقع شده است.

میان جاذبه های توریستی آنجا، در مکانی وسط جاده، علامت  یک برند توجه افراد را جلب می کند.این مکان موزه ماشین های اسباب بازی است که به طرز جالبی با توجه به پیشینه بناهای قبل از جنگ جهانی دوم کنار هم قرار گرفته اند.

پاسخی ارسال کنید

*

*

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^