میلیاردرهای جهان در اوج شیوع کرونا رکورد شکستند

توریست مالزی – جف بزوس، صاحب آمازون و ثروتمندترین فرد جهان، از ابتدای ۲۰۲۰ حدود ۷۴ میلیارد دلار به ثروتش افزوده شد. به گزارش یورونیوز، گزارش یک بانک سوئیسی...
توریست مالزی – جف بزوس، صاحب آمازون و ثروتمندترین فرد جهان، از ابتدای ۲۰۲۰ حدود ۷۴ میلیارد دلار به ثروتش افزوده شد.

به گزارش یورونیوز، گزارش یک بانک سوئیسی نشان می‌دهد که ثروت میلیاردرهای جهان در دوره اوج همه‌گیری ویروس کرونا رشد چشمگیری داشته است.

بانک یوبی‌اس می‌گوید بین ماه‌های آوریل تا ژوئیه ۲۰۲۰ دارایی ابرپولدارهای جهان بیش از یک‌چهارم (۲۷/۵ درصد) افزایش داشته و به رکورد ۱۰/۲ تریلیون دلار رسیده است. این رکورد در حالی ثبت شده که در این دوره میلیون‌ها نفر به دلیل شیوع کرونا و تعطیل شدن کسب و کارها شغل خود را از دست دادند و به دنبال گرفتن کمک‌های دولتی برای امرار معاش بودند.

گزارش تازه می‌گوید میلیاردرها بیش از همه از احیای بازارهای سهام بعد از اعلام بسته‌های مشوق دولت‌ها سود کرده‌اند. دارایی میلیاردرها از رکورد قبلی که در پایان سال ۲۰۱۷ ثبت شده بود (۸/۹ میلیارد دلار) فراتر رفته و تعداد آنها هم با کمی افزایش به ۲۱۸۹ نفر رسیده است.

جف بزوس، صاحب شرکت آمازون با حدود ۱۹۰ میلیارد دلار ثروتمندترین فرد جهان است و دارایی او از ابتدای سال ۲۰۲۰ تا الان ۷۴ میلیارد دلار بیشتر شده است. اقبال بی‌سابقه مصرف‌کنندگان به سفارش آنلاین در دوران همه‌گیری کوید-۱۹ دلیل اصلی افزایش قیمت سهام آمازون بود.

اما ایلان ماسک، بنیانگذار تسلا، شرکت ساخت خودروهای الکتریکی، بیشترین افزایش ثروت را از ابتدای ۲۰۲۰ تا کنون داشته و دارایی‌ او با جهش ۷۶ میلیارد دلاری به ۱۰۳ میلیارد رسیده است.

موسسه خیریه آکسفام در ابتدای سال ۲۰۲۰ و پیش از همه‌گیری جهانی کرونا گزارش داد که ثروت حدود ۲۱۵۰ میلیاردر از مجموع دارایی‌های شصت درصد جمعیت جهان (۴/۶ میلیارد نفر) بیشتر است.

پاسخی ارسال کنید

*

*

14 + 9 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!