نام بیماری تنفسی کرونا به بیماری کووید-۱۹ تغییر کرد

توریست مالزی – سازمان جهانی بهداشت در نشست دوروزه خود در ژنو، نام جدیدی برای بیماری کرونا تعیین کرد. شمار قربانیان این بیماری در چین به هزار و ۱۱۰...
توریست مالزی – سازمان جهانی بهداشت در نشست دوروزه خود در ژنو، نام جدیدی برای بیماری کرونا تعیین کرد. شمار قربانیان این بیماری در چین به هزار و ۱۱۰ نفر افزایش یافته است. ایران خبر مربوط به مرگ یک نفر در اثر این بیماری را تکذیب کرد.

به گزارش دویچه وله، نام جدید و تعیین شده برای بیماری تنفسی کرونا “کووید-۱۹” است. این نام روز سه‌شنبه ۲۲ بهمن (۱۱ فوریه) رسما از سوی رئیس سازمان جهانی بهداشت اعلام شد. نام جدید این بیماری از ترکیبی از حروف سه کلمه کرونا، ویروس و واژه انگلیسی Disease (بیماری) ساخته شده و عدد ۱۹ ناظر بر سال تشخیص این بیماری (۲۰۱۹) است.

ویروس این بیماری نیز از این پس “سارس-کوو-۲” نام دارد. نام گذاری این بیماری و ویروس آن از سوی تدروس ادانوم گبریسیوس، رئیس سازمان جهانی بهداشت در اجلاس فوق‌العاده این نهاد در ژنو اعلام شده است.

در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه (۱۱ و ۱۲ فوریه) کارشناسان و متخصصان امور پزشکی از سراسر جهان در اجلاسی دوروزه در شهر ژنو گردهم آمده‌اند. هدف از این اجلاس تبادل اطلاعات و تعامل بیشتر در امر مقابله با شیوع این بیماری تنفسی و همچنین درمان آن اعلام شده است.

رئیس سازمان جهانی بهداشت از همه شرکت کنندگان در این اجلاس درخواست کرده است از سیاسی کردن موضوع بپرهیزند و در راستای مقابله با این بیماری که او از آن به عنوان “دشمن بشریت” نام برده با یکدیگر همکاری کنند.

افزایش شمار قربانیان
شمار قربانیان بیماری کووید-۱۹ (کرونا) در چین روز به روز در حال افزایش است. تعداد قربانیان این بیماری اکنون به دست‌کم هزار و ۱۱۰ نفر رسیده است. شمار مبتلایان ثبت شده این بیماری در چین نیز از مرز ۴۴ هزار نفر گذشته است. بخش اعظم موارد ثبت شده جدید این بیماری در استان هوبئی بوده است.

خبر از دو مورد جدید ثبت شده ابتلا به این بیماری در آلمان نیز از سوی خبرگزاری‌ها منتشر شده است. به این ترتیب تعداد کسانی که در آلمان مبتلا به این بیماری شده‌اند به ۱۶ نفر افزایش یافته است. موارد ثبت شده در آلمان به ایالت بایرن محدود می‌شود. در سطح جهان نیز ۴۰۰ مورد از ابتلا به این بیماری در ۲۵ کشور جهان ثبت شده است.

خبر مربوط به مرگ یک نفر در اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در ایران از سوی مسئولان این کشور تکذیب شده است.

کیانوش جهانپور، رئیس مرکز اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت روز چهارشنبه ۲۳ بهمن در گفت‌وگو با “ایرنا” اخبار مربوط به ثبت موارد ابتلا به این بیماری در ایران و مرگ یک نفر در اثر آن را “شایعه” نامید و چنین اخباری را تکذیب کرد.

پاسخی ارسال کنید

*

*

بیست − دوازده =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!