نتایج تست خانگی خود را در MySejahtera گزارش دهید

توریست مالزی – از افرادی که خودآزمایی کووید-۱۹ انجام می دهند خواسته شده است که نتایج خود را در MySejahtera گزارش دهند. به گزارش استار، خیری جمال الدین گفت:...
توریست مالزی – از افرادی که خودآزمایی کووید-۱۹ انجام می دهند خواسته شده است که نتایج خود را در MySejahtera گزارش دهند.

به گزارش استار، خیری جمال الدین گفت: در حالی که پروتکل ها کاهش یافته، زیرا مالزی در حال تبدیل به مرحله بومی است، گزارش نتیجه آزمایش مثبت در MySejahtera همچنان طبق قانون الزامی است.

، وزیر بهداشت گفت: ما از مردم خواستیم که نتایج آزمایش خود را گزارش کنند. در حال حاضر، طبق قانون، افرادی که به کووید-۱۹ مبتلا هستند باید نتایج خود را گزارش کنند تا بتوان برای آنها حکم مراقبت در منزل (HSO) صادر کرد و باید در خانه قرنطینه شوند. اما، افرادی هستند که آزمایششان مثبت است و این کار را انجام نمی دهند، حتی اگر طبق قانون لازم باشد. ما به مرحله ای رسیده ایم که در حال یادگیری زندگی با کووید-۱۹ هستیم. من هفته ای سه بار خودآزمایی می کنم و همیشه نتایج را در MySejahtera گزارش می کنم.

خیری گفت: «اگر ما نتایج آزمایش خود را گزارش کنیم، ارزیابی وضعیت فعلی جامعه را برای وزارت بهداشت آسان‌تر می‌کند، حتی اگر ارقام مهم‌تری که باید روی آن تمرکز کرد، میزان بستری شدن در بیمارستان و مرگ و میر باشد». گزارش ناکافی کووید-۱۹ چیزی است که در سراسر جهان اتفاق می افتد، نه فقط در مالزی. ارقام گزارش شده کمتر از وضعیت واقعی است. ما پروتکل آزمایشات کووید-۱۹ را سست کرده ایم. دفعه قبل، تست‌های RT-PCR زیادی انجام دادیم، اما اکنون بیشتر تست‌های RTK هستند.

وی گفت: ‘و به همین دلیل، بسیاری از آنها که خودآزمایی می کنند به MySejahtera گزارش نمی دهند. اکنون که کشور در حال خروج از یک بیماری همه گیر است، معیار مهمتر برای نظارت بر کووید-۱۹، شدت موارد است. به جای تعداد موارد، ما بیشتر بر تعداد بستری شدن در بیمارستان و مرگ و میر تمرکز می کنیم. تا زمانی که این ارقام پایین باشد، اوضاع تحت کنترل است. تعداد موارد هر از چند گاهی در نوسان است.

پاسخی ارسال کنید

*

*

4 × 1 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!