نجات اورانگوتان زال نادر در جزیره بورنئو اندونزی

توریست مالزی- از مردم خواسته شده بود که برای اورانگوتان زال نادر که در جزیره بورنئو از  کشور اندونزی نجات یافته بود، اسمی را برگزینند. طرفداران محیط زیست می گویند...
توریست مالزی- از مردم خواسته شده بود که برای اورانگوتان زال نادر که در جزیره بورنئو از  کشور اندونزی نجات یافته بود، اسمی را برگزینند. طرفداران محیط زیست می گویند که این اورانگوتان تبدیل به یک “سفیر ” برای گونه های در معرض خطر شده است.

ماه گذشته، این اورانگوتان سفید موی و چشم آبی بورنئویی را در منطقه Kapuas Hulu  از دست روستائیانی که از او در قفسی نگه داری می کردند، نجات دادند. بنیاد بقای اورانگوتان برنئویی (BOS) که از بوزینه های در معرض خطر محافظت می کند، بیان کرد که در قدمت ۲۵ ساله این بنیاد اولین دفعه است که یک اورانگوتان زال را پذیرش کرده اند.

این گروه اظهار کردند: این بازمانده پنج ساله که از لحاظ جسمی ضعیف است، مبتلا به عفونت انگل بوده و از انسانها می ترسد. این گروه در بیانیه ای اظهار کردند: این اورانگوتان تبدیل به سفیری برای گونه های خودش شده است و از مردم می خواهیم که به ما کمک کنند تا نامی برای او برگزینینم.

این اورانگوتان بورنئویی که به همراه اورانگوتان سوماترایی تنها بوزینه های بزرگ آسیایی هستند. آنها توسط اتحادیه بین المللی حفظ محیط زیست به عنوان گونه “در معرض خطر “رده بندی شده است.منبع: تارنمای روزنامه استار, Business Insider

پاسخی ارسال کنید

*

*

هفت − یک =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!