نخستین زن ایرانی- آمریکایی برنده اسکار شد

توریست مالزی – ‘رایکا زهتابچی’ به عنوان نخستین زن ایرانی- آمریکایی موفق شد جایزه سینمایی اسکار را برای ساخت یک فیلم مستند به دست آورد. به گزارش ایرنا به...
توریست مالزی – ‘رایکا زهتابچی’ به عنوان نخستین زن ایرانی- آمریکایی موفق شد جایزه سینمایی اسکار را برای ساخت یک فیلم مستند به دست آورد.
به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری برادلی، زهتابچی برای ساخت فیلم مستند ‘نقطه(پریود). پایان جمله (محکومیت)’ که درباره مسائل اجتماعی مرتبط با مسائل بهداشتی زنان در هند است، برنده جایزه اسکار فیلم مستند شد.
این کارگردان بیست و پنج ساله در سخنرانی خود گفت: نمی توانم باور کنم که فیلمی درباره مسائل بهداشتی زنان، برنده اسکار شده است.
این فیلم مستند ۲۵ دقیقه ای درباره مسائل فرهنگی مرتبط با مسائل بهداشتی زنان در یک روستای هند است که بسیاری از زنان به لوازم بهداشتی دسترسی ندارند. در این روستا دختران به علت شرم ناشی از این مسأله مدرسه را ترک می کنند.
زهتابچی برای ساخت این فیلم دو بار در سال ۲۰۱۷ به کشور هند سفر کرده و این درحالی بود که تنها یک سال از فارغ التحصیل شدن وی از دانشکده هنرهای سینمایی جنوب کالیفرنیا گذشته بود. این کارگردان ایرانی- آمریکایی درباره هدف ساخت این فیلم گفته که لازم است مشکلات و محرومیت های زنان در سراسر جهان پررنگ شود.

پاسخی ارسال کنید

*

*

15 − 6 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!