نخست وزیر مالزی خواستار حفظ آزادی تردد در دریای جنوبی چین شد

توریست مالزی- ماهاتیر محمد نخست وزیر مالزی که کشورش با پکن در دریای جنوبی چین اختلاف ارضی دارد، اعلام کرد که تردد ها و آزادی حمل و نقل دریایی...
توریست مالزی- ماهاتیر محمد نخست وزیر مالزی که کشورش با پکن در دریای جنوبی چین اختلاف ارضی دارد، اعلام کرد که تردد ها و آزادی حمل و نقل دریایی به رغم ادعای چین دراین پهنه آبی باید حفظ و کشتی ها بتوانند به راحتی در این آبراه حرکت داشته باشند.
به گزارش ایرنا، نخست وزیر مالزی تاکید کرد که مهمترین مساله دردریای جنوبی چین این است که تمام کشتی ها بتوانند آزادانه تردد داشته و این موضوع از ادعای چین دراین آبراه مهمتر است.
ماهاتیر محمد در گفت وگو با یک نشریه محلی Mekong Review افزود: چین به واسطه نام این دریا بر آن ادعای ارضی دارد. اکنون کشتی ها از تنگه مالاکا (در مالزی) به سوی دریای جنوبی چین روزانه در حرکت هستند که این دسترسی و تردد باید ادامه داشته باشد.
تنگه مالاکا که در مالزی واقع شده دریای جنوبی چین ، اقیانوس هند و اقیانوس آرام را به هم متصل می کند و یک منطقه استراتژیک محسوب می شود.
نخست وزیر مالزی یادآورشد: دریای جنوبی چین مهمترین خط ارتباطی است و پکن می خواهد از تردد آزاد کشتی های تجاری خود در این دریا مطمئن باشد اما فکر نمی کنم که آنها بخواهند حرکت سایر کشتی ها را در این دریا قطع کنند.
ماهاتیز محمد پس از سفررسمی به چین در آگوست گذشته (شهریور) اظهارداشت: برای کشورهای عضو اتحادیه جنوب شرق آسیا’آسه آن’ عاقلانه نیست که موضع تقابل علیه چین را اتخاذ کنند . وی افزود: کشورهای آسه آن می توانند ادعای چین دراین دریا را مورد اعتراض قرار دهند و ابرقدرت ها نیز می توانند آن رابه راحتی نادیده بگیرند.
نخست وزیر مالزی تاکید کرد که کشورش از راههای دیپلماتیک اختلاف با پکن در دریای جنوبی چین را پیگیری می کند.
پکن در دریای جنوبی چین با مالزی، برونئی، ویتنام وفیلیپین از اعضای آسه آن اختلاف ارضی دارد که این امر سبب افزایش تنش ها و همچنین حضور نیروهای نظامی آمریکا در این منطقه شده است.
جزیره‌های واقع بر دریای جنوبی چین که با هم یک مجمع‌الجزایر را تشکیل می‌دهند افزون بر صدها عدد بوده و خالی از سکنه هستند و همچنین خود دریا، مورد جدال کشورهای مختلف بوده‌اند به همین علت حتی نام‌های متفاوتی برای اشاره به این دریا به کار می‌رود که البته «دریای جنوبی چین» نام پذیرفته شده بین‌المللی، حداقل در انگلیسی و زبان‌های اروپایی است.
چین تقریبا بر کل دریا و کشورهای ویتنام، فیلیپین، مالزی، برونئی و تایوان هریک بر بخش‌هایی از آن ادعای مالکیت دارند، همچنین این کشورها بر سر جزایر غنی از نفت و گاز اسپراتلی و پارسل اختلاف دارند.
دریای جنوبی چین منطقه ای است که سالانه ۳ تریلیون دلار تبادلات جهانی از آن می گذرد و از این رو برای تجارت کشورهای جنوب شرق آسیا و جهان بسیار حیاتی است.
علاوه براین مالزی و کشورهای جنوب شرق آسیا اقتصادی وابسته به تجارت منطقه ای و بین المللی دارند از این رو آزادی تردد در آبراه دریای جنوبی چین برای آنها حیاتی است.

پاسخی ارسال کنید

*

*

8 − پنج =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!