نخست وزیر مالزی: نامه های رسمی به ادارات دولتی باید به زبان مالایی باشد

توریست مالزی – داتوک سری انور ابراهیم گفت: نامه های رسمی ارسال شده به ادارات دولتی باید به زبان مالایی باشد. به گزارش استار، نخست وزیر گفت: نامه هایی...
توریست مالزی – داتوک سری انور ابراهیم گفت: نامه های رسمی ارسال شده به ادارات دولتی باید به زبان مالایی باشد.

به گزارش استار، نخست وزیر گفت: نامه هایی که به زبان ملی ارسال نشده باشند به فرستنده بازگردانده می شود. من می‌خواهم این بخشنامه را به بخش‌های دولتی و خصوصی یادآوری کنم که کسانی که به زبانی غیر از زبان ملی مکاتبه کنند، نامه‌هایشان پس داده می‌شود.

وی افزود: «در برخی از ادارات دولتی، دانشگاه ها و دانشگاه های خصوصی و بخش خصوصی انحرافی وجود دارد که تلاش می کند مبانی قانون اساسی را در ارتباط با دولت به زبان ملی کنار بگذارد». این بخشنامه نباید ساده گرفته شود. اگر از زبان ملی که بخشی از فرهنگ ماست، حمایت نشود، دستیابی به موفقیت اقتصادی چندان معنا ندارد.

انور تاکید کرد که او دیدگاه محدودی در مورد این موضوع ندارد، بلکه بر استفاده از زبان ملی تاکید دارد. به دوستانم یادآوری می کنم که اگر به زبان انگلیسی تسلط نداشتم در دانشگاه واشنگتن سخنرانی نمی کردم.

وی از نسل جوان خواست تا عادت به مطالعه را که در سال‌های اخیر به دلیل ظهور شبکه‌های اجتماعی تحت تأثیر قرار گرفته است، را در خود پرورش دهند.

پاسخی ارسال کنید

*

*

3 − 1 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!