نشانه‌های مسمومیت با ویتامین Dرا جدی بگیرید

توریست مالزی – مصرف ویتامین‌ها برای حفظ سلامت و افزایش انرژی ضروری است اما شاید هنوز ندانید که فرم مکمل ویتامین‌ها باید در مقادیر مشخصی مصرف شود در غیر...
توریست مالزی – مصرف ویتامین‌ها برای حفظ سلامت و افزایش انرژی ضروری است اما شاید هنوز ندانید که فرم مکمل ویتامین‌ها باید در مقادیر مشخصی مصرف شود در غیر این صورت خطر مسمومیت را به دنبال دارد.
به گزارش دویچه وله، در میان انواع ویتامین‌ها، ویتامین D از طریق نور خورشید در بدن سنتز می‌شود. این ویتامین، محلول در چربی است. ویتامین‌های محلول در آب اگر بیش از حد مصرف شوند، از طریق فعالیت کلیه‌ها دفع می‌گردند. اما دفع ویتامین‌های محلول در چربی به این سادگی نیست و در صورت تجمع در بدن، ایجاد مسمومیت می‌کنند.
در صورت فقر ویتامین D، مکمل‌های این ویتامین توسط پزشک و در دوز مناسب تجویز می‌گردد. ولی مصرف بیش از حد آن فرد را دچار هیپرکلسمی می‌کند. گاهی اوقات مسمومیت با ویتامین D هیچ علامت واضحی ندارد ولی تهوع، استفراغ، یبوست، اضطراب، فشار خون بالا، نارسایی کلیه و از دست دادن شنوایی برخی از علائم رایج آن هستند.
میزان نیاز روزانه یک فرد بزرگسال به ویتامین D کمتر از ۴۰۰۰ هزار واحد (IU) است. کودکان، روزانه نیاز به ۷۰۰ واحد ویتامین D دارند. احتمال مسمومیت با این ویتامین از طریق دریافت نور خورشید یا مواد غذایی کم است.
خوشبختانه تقریباً همه موارد مسمومیت قابل بهبود است. بعلاوه، تعداد بسیار کمی باعث کلسیفیه عروق یا نارسایی کلیه می‌شود. با این حال مبتلایان به این عارضه نیاز به آزمایش‌های کامل پزشکی دارند. بعلاوه، شما باید از میزان مصرف ویتامین D در روز مطلع باشید. اگر به اندازه کافی در معرض اشعه خورشید قرار دارید، لازم نیست مکمل‌های این ویتامین را مصرف کنید. این مکمل‌ها مخصوص افرادی است که در مکان‌هایی با نور خورشید کم، زندگی می‌کنند.
میزان مصرف غذای خود را ارزیابی کنید. غذاهایی مانند ماهی، لوبیا، شیر یا آب پرتقال می‌تواند در هر وعده، بین ۶۰۰ تا ۱۰۰۰ واحد ویتامین D به بدن برساند. این میزان ویتامین D، به علاوه قرار گرفتن در معرض نور خورشید به مدت ۲۰ دقیقه در روز، برای بدن شما کافی است.

پاسخی ارسال کنید

*

*

11 + یازده =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!