نشت نفت در سواحل سنگاپور

توریست مالزی – نشت نفت ناشی از برخورد روز جمعه یک قایق لایروبی حامل پرچم هلند و یک تانکر حمل سوخت سنگاپوری، بخشی از خط ساحلی جنوبی این کشور...
توریست مالزی – نشت نفت ناشی از برخورد روز جمعه یک قایق لایروبی حامل پرچم هلند و یک تانکر حمل سوخت سنگاپوری، بخشی از خط ساحلی جنوبی این کشور از جمله جزیره تفریحی محبوب سنتوزا را آلوده کرد.

به گزارش یورونیوز، هر چند اداره بنادر و دریانوردی سنگاپور در بیانیه‌ای اعلام کرد که نشت نفت مهار شده و لکه نفتی شکل گرفته نیز جمع‌آوری شده ولی گزارش رسانه‌های محلی از ادامه عملیات پاکسازی سواحل سنگاپور حکایت دارد.

کارشناسان تایید کرده‌اند که وقوع جزر و مد موجب شده تا بخشی از لکه نفتی به سمت جزایر جنوبی سنگاپور از جمله سنتوزا و یک منطقه حفاظت شده طبیعی منحرف شود؛ مناطقی جذاب برای میلیون‌ها گردشگر خارجی که به دلیل ادامه تلاش‌ها برای پاکسازی سواحل آنها به روی مردم بسته شده است.

گزارش‌ها حاکی است که ۱۸ کشتی و ده‌ها کارگر همچنان در حال پاکسازی سواحل جنوبی سنگاپور از این لکه نفتی هستند. مقام‌های محلی وعده داده‌اند که طی روزهای آتی کمک‌های بیشتری را برای رفع این معضل زیست محیطی به کار خواهند گرفت.

فعالان محیط زیست نیز هشدار داده‌اند که طولانی شدن آلودگی آب‌های جنوبی سنگاپور به قیمت از میان رفتن گونه‌های مختلف جانوران دریایی همانند ماهی‌ها، لاکپشت‌ها و دلفین‌ها خواهد شد.

پاسخی ارسال کنید

*

*

17 + 7 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!