نشست آنلاین مقام‌های ارشد آسه‌آن در شرایط و برای کرونا

توریست مالزی – معاونان وزرای امور خارجه اتحادیه کشورهای جنوب شرقی آسیا (آسه‌آن) در شرایط بحران کرونا در جهان تله کنفرانسی را برای حل بحران های ناشی از این...
توریست مالزی – معاونان وزرای امور خارجه اتحادیه کشورهای جنوب شرقی آسیا (آسه‌آن) در شرایط بحران کرونا در جهان تله کنفرانسی را برای حل بحران های ناشی از این بیماری مهلک برگزار کردند و در باره تاسیس صندوق پاسخ آسه‌آن در مورد کووید – ۱۹ و انبارهای ذخایر منطقه ای تجهیزات پزشکی، تدوین روش های استاندارد در پاسخ به شرایط اضطراری پزشکی عمومی و تهیه برنامه بهبودی پساکرونا گفت وگو کردند.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری ویتنام (وی‌ان‌ای)، در این نشست که با حضور «نگوین کوک دونگ» معاون وزیر امور خارجه ویتنام و رئیس نشست مقام‌های ارشد آسه‌آن برگزار شد، وی اطلاعات لازم درمورد نتایج نشست ویژه آسه‌آن و نشست ویژه آسه‌آن + ۳ در مورد کووید – ۱۹ با حضور چین، ژاپن و کره جنوبی در روز ۱۴ آوریل (۲۶ فروردین) را در اختیار شرکت کنندگان قرار داد. وی پیشنهاد داد که بر اجرای چهار نکته اصلی مورد توافق در این جلسات تمرکز شود که شامل تاسیس صندوق پاسخ آسه‌آن در مورد کووید – ۱۹ و انبارهای ذخایر منطقه ای تجهیزات پزشکی، تدوین روش های استاندارد در پاسخ به شرایط اضطراری پزشکی عمومی و تهیه برنامه بهبودی پساکرونا است.

دونگ یادآور شد که نظر به برگزاری سی و ششمین نشست آسه آن و جلسات مرتبط در ماه ژوئن (خرداد – تیر)، ویتنام درحال آماده سازی بیشتر با توجه به اطمینان از تامین امنیت و ایمنی بالای هیات های شرکت کننده است. وی همچنین خواستار همکاری نزدیک دیگر کشورهای عضو آسه آن در کار آماده سازی برای اطمینان از موفقیت این اجلاس شد.

دیگر کشورهای عضو آسه آن، ریاست ویتنام بر آسه آن تا این لحظه در سال جاری و به ویژه نحوه واکنش هانوی به بیماری همه گیر کووید – ۱۹ را مورد تمجید و ستایش قرار دادند و بر حمایت از تقویت تحقق نتایج مهم اجلاس ویژه آسه آن و اجلاس ویژه آسه آن +۳ در مورد کرونا تاکید کردند. کشورهای مزبور همچنین متعهد شدند با ویتنام برای تکمیل اولویت های آسه آن طبق نقشه راه ترسیم شده، هماهنگی مستمری داشته باشند. این کشورها ضمن ابراز امیدواری از موفقیت آمیز بودن سی و ششمین اجلاس آسه آن، نسبت به همکاری با ویتنام برای کارهای آماده سازی تعهد دادند. به دنبال نشست مقام های ارشد آسه آن، سی و دومین مجمع آسه آن – استرالیا با ریاست مشترک مالزی و استرالیا به صورت تله کنفرانس برگزار می شود.

اتحادیه جنوب شرق آسیا در سال ۱۹۶۷ فعالیت خود را در جنوب شرق آسیا با هدف پیشرفت اقتصادی و اجتماعی و گسترش همکاری های درون منطقه ای میان کشورهای عضو آغاز کرد. مالزی، اندونزی، سنگاپور، فیلیپین، برونئی، میانمار، کامبوج، لائوس، ویتنام و تایلند اعضای دهگانه آسه‌آن را تشکیل می‌دهند و این کشورها در بیش از نیم قرن اخیر عمدتاً با ارزهای رایج بین‌المللی معاملات تجاری گسترده درون منطقه‌ای را انجام داده‌اند. جنوب شرق آسیا با جمعیتی افزون بر ۶۵۰ میلیون نفر یکی از بازارهای مهم و بالقوه جهانی محسوب می شود.

پاسخی ارسال کنید

*

*

17 − ده =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!