نماز عیدقربان و قربانی کردن حیوانات مجاز است

توریست مالزی – مساجد در تمام ایالت های تحت فاز ۱ یا فاز ۲ برنامه ملی بازیابی مجاز به انجام نماز عیدقربان و مراسم قربانی کردن حیوانات با رعایت...
توریست مالزی – مساجد در تمام ایالت های تحت فاز ۱ یا فاز ۲ برنامه ملی بازیابی مجاز به انجام نماز عیدقربان و مراسم قربانی کردن حیوانات با رعایت فاصله اجتماعی هستند.

به گزارش مالیزیا کینی، شورای امنیت ملی (NSC) در رویه های عملیاتی استاندارد خود (SOP) برای جشن عیدقربان در تاریخ ۲۰ جولای، گفت: مساجد مجاز به برگزاری هیچ مراسمی پس از نماز نیستند. بازدید خانه به خانه، خانه های باز و بازدید از قبور در تمامی ایالت ها مجاز نیست. این مجوز همچنین تحت محدودیت های دیگری است که مقامات مذهبی ایالتی متولی امور مساجد تعیین کرده اند، از جمله در تعداد اجتماعات مجاز.

شورای امنیت ملی اعلام کرد: همه افراد باید به قانون یک متر فاصله از جمله در هنگام نماز پایبند باشند، و نیز هیج گونه تماس بدنی مجاز نیست. تمامی مساجد برای ثبت دمای بدن، و تأمین ضدعفونی کننده دست باید در ورودی خود پیشخوان بر پا کنند. استفاده از ماسک اجباری است و فقط افرادی که هیچ علائمی از خود نشان نمی دهند اجازه ورود دارند.

همه جماعت موظف به وضو گرفتن در خانه هستند اما در صورت لزوم مجاز به تمدید آن در مسجد هستند. همچنین پاکسازی مکرر نمازخانه و مناطق اطراف آن از جمله توالت و مکان وضو باید اعمال شود. پیش از جشن عیدقربان، چندین مقام مذهبی ایالتی SOP خود را برای مساجد اعلام کردند که برای نماز جمعه و نمازهای پنج بار در روز نیز قابل اجرا است.

در ملاکا، تعداد جماعت مجاز، بسته به اندازه مسجد، از سه نفر تا ۵۰۰ نفر در حداقل هفت مسجد متفاوت بود.

پاسخی ارسال کنید

*

*

چهار × یک =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!