نگری سمبیلان (دار الخصوص)

این ایالت در بخش غربی شبه جزیره مالزی واقع شده و نزدیکی آن به کوالالامپور و پوتراجایا باعث شده است تا بر اهمیت آن افزوده شود.
توریست مالزی – “سرزمین خاص” یا “دار الخصوص” نامی است که برای ایالت نگری سمبیلان انتخاب شده است. این ایالت در بخش غربی شبه جزیره مالزی واقع شده و نزدیکی آن به کوالالامپور و پوتراجایا باعث شده است تا بر اهمیت آن افزوده شود.

نگری سمبیلان از شمال با ایالت‌های سلانگور و قلمرو فدرال پوتراجایا، از شرق با ایالت پهنگ و از جنوب با ملاکا و جوهور مرز مشترک دارد.

در زبان مالایی نگری به روستا و سمبیلان به عدد ۹ گفته می‌شود بنابراین این ایالت “۹ روستا” نام دارد و گفته می‌شود که این نام به ۹ روستایی دلالت دارد که در گذشته این ایالت را تشکیل می‌دادند.

بر خلاف دیگر ایالت‌های سلطان نشین مالزی فرمانروای نگری سمبیلان به جای سلطان، Yang di-pertuan Besar نامیده می‌شود و انتخاب او نیز در مالزی منحصر به فرد است به طوریکه شورای Undangs که بر چهار منطقه بزرگ حکمرانی می‌کنند او را انتخاب می‌کنند و از این نظر نگری سمبیلان یکی از دموکرات‌ ترین سلطان‌نشین‌های مالزی است.

شهر سرمبان پایتخت ایالت نگری سمبیلان است حال آنکه پایتخت سلطنتی این ایالت شهر Seri Menanti است. پورت دیکسون و نیلای از دیگر شهرهای مهم این ایالت هستند و پورت دیکسون همه روزه میزبان تعداد زیادی گردشگر است.

negeri_sembilannegeri_sembilan2

 

پاسخی ارسال کنید

*

*

7 + 13 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!