هرکول رضوانی نسخه نظامی؛ پیکاپ ۶ چرخ ضد گلوله رضوانی با ۱۳۰۰ اسب بخار

توریست مالزی – هرکول رضوانی نسخه نظامی، یک تانک ۶ چرخ ضد گلوله‌ی زرهی ۶*۶ است که با قدرت ۱۳۰۰ اسب بخار، هر شاسی بلندی را به چالش می‌کشد....
توریست مالزی – هرکول رضوانی نسخه نظامی، یک تانک ۶ چرخ ضد گلوله‌ی زرهی ۶*۶ است که با قدرت ۱۳۰۰ اسب بخار، هر شاسی بلندی را به چالش می‌کشد.

به گزارش گجت نیوز، ایالت کالیفرنیای آمریکا، یکی از عجیب‌ترین مکان‌های دنیا است که ثروت و هنر را به هم پیوند می‌زند. شرکت رضوانی هم یکی از افراد حاضر در این مهمانی است که در دهه گذشته با محصولات عجیب خود، دنیا را شگفت زده کرده است. در ادامه به معرفی یکی از ترسناک‌ترین پیکاپ‌های ۶ چرخ رضوانی می‌رویم و جذاب‌ترین حقایق این خودرو عجیب که شاید تا به امروز از وجود آن بی اطلاع بودید را بررسی خواهیم کرد.

شاید پیکاپ‌هایی مثل فورد F150 یا حتی G63 برابوس، رویای هر کدام از شما باشد. اما همیشه اقلیتی وجود دارند که به این خودروهای معمولی قانع نمی‌شوند. شرکت تیونینگ رضوانی با هرکول ۶ چرخ اینجاست تا رویایی این دسته از مردم را تحقق ببخشد.

مشخصات فنی، قابلیت‌های نظامی و پیشرانه آمریکایی
قلب تپنده‌ی این پیکاپ، واقعا با نام آن همخوانی دارد. در زیر کاپوت هرکول رضوانی نسخه نظامی می‌توانید یک پیشرانه ۸ سیلندر خورجینی سوپر شارژ ۷ لیتری را پیدا کنید. این پیشرانه‌ی گردن کلفت می‌تواند ۱۳۰۰ اسب بخار را مستقیما به تمام ۶ چرخ هرکول بفرستد. چنین اعدادی، هرکول رضوانی نسخه نظامی را قوی‌ترین پیکاپ آفرودی زرهیِ روی زمین تبدیل می‌کنند. البته اگر به کمتر از ۱۳۰۰ اسب بخار هم قانع هستید می‌توانید پیشرانه‌های V8 با ظرفیت ۶.۴ لیتر و قدرت ۵۰۰ اسب بخار (دقیقا همان پیشرانه دوج هلکت SRT) یا V6 با ظرفیت ۳.۶ لیتر را هم انتخاب کنید.

شیشه‌ها و بدنه‌ی این تانک خیابانی، همانطور که از نامش هم پیداست، ضد گلوله‌ هستند و می‌توانند در برابر نارنجک‌های دستی کوچک هم مقاومت کنند. همچنین صفحه فلزی نصب شده در زیر خودرو، خیال شما را از مین‌های احتمالیِ نصب شده در خیابان‌‎های کالیفرنیا، راحت می‌کند. علاوه بر بدنه، رادیاتور، باتری، باک بنزین، سیستم ECU و چراغ‌ها هم به صورت ضدگلوله طراحی شده‌اند.

در ادامه به شیشه‌های دودی می‌رسم که طبق نظر مشتری، می‌توانند تا صد در صد هم دودی باشند. دوربین دید در شب با نمایشگر FLIR هم بر روی سپر عقب و جلو نصب شده است. همچنین سیستم تعلیق این نسخه، کاملا بر اساس خودروهای نظامی طراحی شده تا هرکول رضوانی نسخه نظامی، زیر وزن ۲.۵ تنی آن سر خم نکند. در همین راستا بد نیست بدانید که بخشی از بامپرها و سیستم تعلیق پیکاپ‌های رم (RAM) و سیستم تعلیق بادی فاکس هم در این پروژه استفاده شده است.

اکنون به لاستیک‌های غول پیکر با رینگ‌های ۱۷ اینچی می‌رسیم که از نوع “Military Run Flat Tires” هستند و می‌توانند حتی در صورت پنچر شدن، مسافتی در حدود ۱۰ کیلومتر را طی کنند. هرکول رضوانی نسخه نظامی به قدری همه فن حریف است که اگر دشمنان شما قصد داشته باشند تا با بمب‌های پالس الکترومغناطیسی (EMP) هم به شما حمله کنند، باز هم خم به ابرو نمی‌آورد چرا که اجزای برقی این پیکاپ، در برابر این گونه حملات مصون خواهند بود. همچنین این پیکاپ ۶ چرخ، از حملات هسته‌ای هم هیچ ترسی نخواهد داشت.

همچنین رادار نظامی کابین، می‌تواند بمب‌های نصب شده در مسیر را تشخیص دهد. البته این قابلیت به صورت آپشنال است. در ادامه به درب‌های ضد گلوله می‌رسیم که وزن زیاد آن‌ها باعث می‌شود تا برای باز و بسته کردن هر کدام، به یک موتور الکتریکی متوسل شوید. البته بد نیست بدانید که درب‌های این پیکاپ به قفل‌های مغناطیسی “Dead Bolts” مجهز شده‌اند که باز کردن آن‌ها بدون کلید، تقریبا غیر ممکن خواهد بود و تقریبا مانند یک حفاظ ولتاژ بالا عمل می‌کنند.

نهایتا اگر تمام این تجهیزات در میدان نبرد به کمک شما نیامد، می‌توانید گزینه‌ی فرار را انتخاب کنید! سیستم دودزا به همراه دوربین اختصاصی با قابلیت ضبط ۲۴ ساعته در کنار ماسک و دو کپسول کوچک اکسیژن، بقای شما را برای مدت کوتاهی تضمین می‌کنند. همچنین کیت کمک‌های اولیه هم در کابین هرکول رضوانی نسخه نظامی هم پیدا می‌شود. در نهایت می‌توانید با سیستم چراغ کور کننده، دید دشمنان را کور و به کمک چراغ براق خازنی (Strobe Lights) و سیستم مخابراتیِ اینترکام کابین، دوستان خود را خبر کنید. اگر هم این خودرو به صورت کامل از بین رفت، می‌توانید به کمک کیسه خواب برقی، اسپری فلفل و کیت بقا، حداقل یک هفته را بدون دسترسی به انسان‌های دیگر بگذرانید.

در ادامه به ابعاد هرکول رضوانی نسخه نظامی می‌رسیم که شامل ۶۲۰۰ میلی متر طول، ۲۱۳۴ میلی متر عرض در محور جلو و ۲۲۸۷ میلی متر در محور عقب و ۲۰۰۷ میلی متر ارتفاع می‌شود. همچنین فاصله‌ی بین محور اول با دوم و محور دوم با سوم در این پیکاپ به ترتیب با ۳۵۰۵ و ۹۹۱ میلی متر برابر است. البته نباید از فضای بار ۲۳۷۸ میلی متریِ این پیکاپ هم غافل شویم.

طراحی ظاهری و کابین لاکچری
برای تریم اتاق هرکول رضوانی نسخه نظامی، تقریبا ۱۲ رنگ و طرح مختلف از پارچه و چرم، رو به روی خریداران است. همچنین شما می‌توانید تریم‌‌های اختصاصی قرمز و سقف کهکشانی رولز رویس را هم به ترتیب با پرداخت ۸۵۰۰ و ۷۲۵۰ دلار داشته باشید.

از آنجایی که سر سخت و آفرودی بودن، به عنوان ایده‌ی اصلی ساخت هرکول رضوانی نسخه نظامی در نظر گرفته شده، در داخل کابین این پیکاپ، تجهیزات الکترونیکی زیادی را نخواهیم دید. برای مثال، هیچ خبری از نمایشگر دیجیتال پشت آمپر نیست و صفحه نمایش سیستم مولتی مدیا هم به یک نمایشگر کوچک ۱۰ اینچی محدود شده است. البته خریداران می‌توانند هرکدام از این موارد را به سلیقه خود تغییر دهند.

در ادامه به داشبورد می‌رسیم که به نوعی اتاق این پیکاپ را به یک هواپیمای زمینی تبدیل کرده است. همچنین دستگیره کمکی هم بر روی این داشبورد نصب شده تا سرنشین جلویی، از تکان‌های ناگهانی و آفرودی در امان باشد. همچنین در این تصویر، می‌توانید فضای بزرگ ردیف سوم را بهتر درک کنید؛ چیزی که معمولا در خودروهایی با سه ردیف صندلی، دیده نمی‌شود.

قیمت هرکول رضوانی نسخه نظامی
اجازه دهید کار خود را با نسخه‌های ارزان قیمت شروع کنیم. اگر به سراغ پیشرانه V6 برویم و کمی از تجهیزات زرهی را دور بیندازیم، می‌توانید هرکول نظامی رضوانی را با قیمت ۲۵۰ هزار دلار به گاراژ ببرید. اما اگر حریص هستید و نمی‌توانید از این امکانات ترسناک دل بکنید، باید حدود ۷۰۰ هزار دلار هزینه کنید تا کامل ‌ترین نسخه را داشته باشید. همچنین بد نیست بدانید که این نسخه، یک خودرو کلکسیونی هم خواهد بود که گفته می‌شود تولید آن فقط به ۲۰ عدد محدود شده است.

پاسخی ارسال کنید

*

*

یازده + 19 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!