هزاران تایلندی علیه “دیکتاتوری” دویدند

توریست مالزی – هزاران تن از مردم تایلند در قالب یک مسابقه دو علیه دولت این کشور دست به اعتراض زدند که بزرگترین نشانه نارضایتی از دولت این کشور...
توریست مالزی – هزاران تن از مردم تایلند در قالب یک مسابقه دو علیه دولت این کشور دست به اعتراض زدند که بزرگترین نشانه نارضایتی از دولت این کشور محسوب می‌شود.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، هزاران دونده با لباس ورزشی و کفش‌های رنگی پیش از طلوع آفتاب در یک پارک عمومی در بانکوک، پایتخت تایلند حضور یافتند تا در رویداد “دو علیه دیکتاتوری” حضور یابند. سازمان دهندگان این دو اعتراضی اعلام کردند که بیش از ۱۰ هزار تن برای حضور در این مراسم ثبت نام کردند.

بسیاری فریاد می‌زدند “پرایوس چان اوچا، برو بیرون” یا “زنده باد دموکراسی” در حالیکه مسیر ۲.۶ کیلومتری را با حضور شدید نیروهای امنیتی پیمودند.

یک مسابقه دو از سوی موافقان و حامیان نیز قرار است در یک پارک دیگر که ۱۴ کیلومتر آنطرف‌تر است، برگزار شود. حدود ۳۰۰۰ تن برای حضور در این مراسم با عنوان “راهپیمایی برای تشویق عمو” ثبت نام کرده‌اند تا حمایت خود را از دولت تایلند اعلام کنند. پرایوس چان اوچا که در حال حاضر نخست وزیر تایلند محسوب می‌شود به اسم مستعار “عمو تو” (Uncle Tu) معروف است.

این مسابقه دو اعتراضی در پی راهپیمایی سیاسی ماه گذشته میلادی از سوی شخصیت برجسته اپوزیسیون تایلند برگزار شد. یکی از سازمان دهندگان مراسم گفت، این مسابقه دو با هدف ایجاد فضایی عمومی برای مخالفت علیه سرکوب سیاسی است که پس از کودتا علیه دولت به دست پرایوس چان اوچا آغاز شد و حالا توسط دولت غیرنظامی او ادامه دارد. ما از مردم می‌خواهیم تا بیایند و حقوق خود را مطالبه کنند و آن چیزی را که می‌توان انجامش داد، بیان کنند.

دولت تایلند اجازه برگزاری این مراسم را داده اما به شرکت کنندگان هشدار داد تا قوانین را نقض نکنند.

پاسخی ارسال کنید

*

*

بیست − هفده =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!