هزینه ارسال تماشاگران حکومتی به قطر

توریست مالزی – پنجاه تا ۵۰۰ میلیون تومان برای هر نفر، هزینه سفر به قطر در جام جهانی / حدود ۲۴ تا ۲۵ هزار نفر از کشور برای مسابقات...
توریست مالزی – پنجاه تا ۵۰۰ میلیون تومان برای هر نفر، هزینه سفر به قطر در جام جهانی / حدود ۲۴ تا ۲۵ هزار نفر از کشور برای مسابقات جام جهانی به قطر سفر کرده‌اند / میانگین هزینه برای هر نفر ۲۰۰ میلیون تومان است.

به گزارش انتخاب، رئیس انجمن دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی درخصوص هزینه مسافران از ایران به جام جهانی قطر، می‌گوید که برای هر نفر، از ۵۰ میلیون تا ۵۰۰ میلیون تومان متفاوت است. میانگین هزینه برای هر نفر بین ۲۰۰ تا ۲۵۰ میلیون تومان است.

حرمت‌الله رفیعی در گفت و گو با «انتخاب» درخصوص برآورد کمترین و بیشترین هزینه سفر به قطر برای جام جهانی، بیان کرد: «هزینه‌ها متفاوت است و بسته به نوع بلیط، نوع هتل، زمان پرواز و کتگوری بلیت بازی‌ها دارد. بر این اساس برای هر نفر، از ۵۰ میلیون تا ۵۰۰ میلیون تومان متفاوت است. گرچه معتقدم نباید آنقدر هزینه می‌شد ولی به طور کل این رقم شامل بلیت هواپیما، مسابقات و هزینه اقامت است.»

رئیس انجمن دفاتر خدمات مسافرت هوایی، خاطرنشان کرد: «وقتی می‌گویم ۵۰ میلیون تومان منظور این است که مسافر اصلا اقامت ندارد یا یکی دو شب در قطر می‌ماند و برای تماشای یک بازی رفته و فقط بلیط هواپیما و مسابقه را گرفته است. بدون احتساب هزینه غذا و حمل و نقل، میانگین هزینه‌های جاری برای هر نفر از ۱۰۰ میلیون تومان است. در قطر هم غذا گران است و هم کرایه تاکسی برای رفت و آمد. در مورد تماشای بازی‌ها هم بستگی به جایگاه دارد؛ مثلا وقتی یک بازی را ۹۰۰ دلار می‌بینید، برای دیدن هر سه بازی باید دو هزار و ۷۰۰ دلار هزینه کنید. بر این اساس میانگین هزینه برای هر نفر بین ۲۰۰ تا ۲۵۰ میلیون تومان است.»

رفیعی درمورد تعداد افرادی که از داخل کشور برای جام جهانی به قطر رفته‌اند، گفت: «حدود ۲۱ تا ۲۲ هزار نفر را خود فدارسیون می‌گوید و حدود ۳ هزار نفر هم از سوی بخش خصوصی اعلام شده که به قطر رفته‌اند. بنابراین بین ۲۴ تا ۲۵ هزار نفر از ایران برای جام‌جهانی به قطر سفر کرده‌اند که باید آن میانگین هزینه که ۲۰۰ میلیون تومان بود را در ۲۵ هزار نفر ضرب کنید.»

این در حالیست که فیلم هایی که در شبکه های اجتماعی منتشر شده نشان دهنده حجم زیادی از افراد با ملیت های هندی بنگلادشی نپالی در ورزشگاه با بلیط های رایگان برای بازی ایران است.

پاسخی ارسال کنید

*

*

یازده − 5 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!