هشدار وزارت بهداشت در مورد استفاده از دو محصول آرایشی

توریست مالزی – وزارت بهداشت به مردم توصیه کرده است که از استفاده و خرید دو محصول آرایشی که حاوی سم هیدروکینون و ترتینوئین که برای سلامتی مضر است،...
توریست مالزی – وزارت بهداشت به مردم توصیه کرده است که از استفاده و خرید دو محصول آرایشی که حاوی سم هیدروکینون و ترتینوئین که برای سلامتی مضر است، خودداری کنند.

به گزارش نیواستریت تایمز، مدیر کل سلامت دکتر نور هشام عبدالله گفت، این محصولات کرم جوان سازی Beautywise و تونر جوان سازی Beautywise است. مجوزهای محصول توسط خدمات دارویی وزارت بهداشت لغو و دیگر اجازه فروش در این کشور را ندارد. استفاده از هیدروکینون می تواند باعث قرمزی، تغییر رنگ و حساسیت بیش از حد پوست شود و روند رنگدانه سازی را مهار کرده و توانایی محافظت از پوست در برابر اشعه های مضر UV را کاهش می دهد و خطر ابتلا به سرطان پوست را افزایش می دهد.

وی گفت: استفاده از ترتینوئین می تواند باعث قرمزی پوست، ناراحتی، سوزش، لایه برداری و حساسیت به نور خورشید شود. وی به مصرف کنندگان توصیه کرد در صورت بروز هرگونه ناراحتی یا عوارض جانبی، از مصرف این محصولات دست کشیده و از متخصصان مراقبت های بهداشتی مشاوره بگیرند. همجنین به تمام فروشندگان و توزیع کنندگان هشدار داد که بلافاصله فروش و توزیع محصولات را متوقف کنند زیرا فروش یا توزیع این محصولات آرایشی تحت مقررات کنترل داروها و آرایشی و بهداشتی ۱۹۸۴ تخلف است.

پاسخی ارسال کنید

*

*

4 + 8 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!