زاهد حمیدی: ‘نجیب تون رزاق’ برگزیده خداست!

توریست مالزی – هفتادمین مجمع عمومی سالانه حزب مالایی تباران متحد (آمنو) که از ابتدای استقلال مالزی در سال ۱۹۵۷ تاکنون حاکمیت را در اختیار داشته است، مباحث مختلفی...
توریست مالزی – هفتادمین مجمع عمومی سالانه حزب مالایی تباران متحد (آمنو) که از ابتدای استقلال مالزی در سال ۱۹۵۷ تاکنون حاکمیت را در اختیار داشته است، مباحث مختلفی از جمله آمادگی برای حضور در چهاردهمین انتخابات سراسری محور اصلی این نشست سالانه شد.

این حزب که از سال گذشته در معرض یک اتهام مالی گسترده قرار داشت، امسال در حالی یک مجمع دیگر را برگزار می کند که ‘عدنان تنکو منصور’ دبیر کل آن، معتقد است آمنو در مقایسه با سال گذشته از قدرت بیشتری برخوردار است.
دبیر کل آمنو روز چهارشنبه گفت: با توجه به اینکه شرکت توسعه مالزی واحد در مقابل یک رسوایی مالی که باعث شکاف در این حزب شده همچنان به حیات خود ادامه داده، نشانه قدرت و انسجام حزب آمنو است.
‘نجیب تون رزاق’ نخست وزیر مالزی انجام هرگونه خطایی در ارتباط با فساد مالی مطرح شده را رد می کند و آن را توطئه ای می داند که توسط ‘ماهاتیر محمد’ نخست وزیر اسبق این کشور علیه وی شکل گرفته است.
نخست وزیر مالزی برای استحکام جایگاه خود در مقابل منتقدان به صورت جدی ایستادگی کرده و حتی ‘محی الدین یاسین’ معاون خود را برکنار و ‘احمد زاهد حمیدی’ وزیر کشور را با حفظ سمت به عنوان معاون خود برگزید.
‘احمد زاهد حمیدی’ که اکنون تا یک قدمی کرسی نخست وزیری مالزی رسیده است، در حاشیه مجمع ادعا کرد که ‘نجیب تون رزاق’ از سوی ‘الله’ به عنوان رهبری این حزب برگزیده شده و باید اعضای آمنو وفاداری خود را نسبت به وی اعلام کنند.
تارنمای ‘مالزی آزاد امروز’ به نقل از معاون نخست وزیر مالزی نوشت: الله، داتوک سری نجیب را به عنوان رهبر ما برگزیده است. الله چنین راهی را خواسته است. برای کسب اطمینان از اینکه آمنو برای همیشه قدرتمند می ماند، همه اعضاء باید فارغ از انتقادات و یا شایعاتی که علیه رئیس حزب مطرح می شود، نسبت به وی وفادار باشند.
معاون نخست وزیر مالزی امروز نیز در سخنانی در مرکز تجارت جهانی پوترای شهر کوالالامپور تاکید کرد که آمنو به حفظ حقوق همه مالزیایی ها بدون در نظر داشتن نژاد و مذهب آنها متعهد است.
‘نجیب تون رزاق’ نخست وزیر مالزی نیز در سخنان خود در این مجمع بر حفظ حقوق همه مالزیایی ها در دولت خود تاکید کرد و موفقیت آمنو را به دلیل همراهی اعضای این حزب دانست.
وی که در مراسم پیش از برگزاری مجمع عمومی حزب آمنو که قرار است از فردا (پنجشنبه) به صورت رسمی کار خود را در مرکز تجارت جهانی پوترای شهر کوالالامپور آغاز کند، بر اهمیت انتخابات سراسری آینده این کشور تاکید کرد و آنگونه که مشاهده می شود در نشست امسال این مجمع مسائل مرتبط با انتخابات سال ۲۰۱۸ محور اصلی این مجمع است.
مجمع عمومی حزب حاکم مالزی (آمنو) که از روز گذشته آغاز شد، به مدت پنج روز تا شنبه (۱۳ آذر) ادامه دارد.منبع ایرنا

پاسخی ارسال کنید

*

*

چهار × 5 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!