هفت روش برای ایجاد اتحاد سازنده با دگرباشان

توریست مالزی – شما نمی‌توانید یک روز بیدار شوید و خودتان را متحد ال‌جی‌بی‌تی‌کیو بنامید. برای این کار باید آموزش ببینید. هفت روش برای آغاز کردن یک اتحاد سازنده...
توریست مالزی – شما نمی‌توانید یک روز بیدار شوید و خودتان را متحد ال‌جی‌بی‌تی‌کیو بنامید. برای این کار باید آموزش ببینید. هفت روش برای آغاز کردن یک اتحاد سازنده از این قرار هستند:

اول: آموختن خاستگاه رژه افتخار دگرباشان
رژه افتخار دگرباشان از ابتدای تاریخ خود صرفا یک فستیوال خیابانی نبوده است.. در واقع پشت این رژه، تاریخی از مبارزه سیاسی و اعتراض علیه تضییع حقوق دگرباشان وجود دارد. برای یادگرفتن این تاریخ باید شورش استونوال در سال ۱۹۶۹ را مطالعه کنید و درباره زندگی دگرباشان رنگین‌پوستی مثل مارشا جانسون و سیلویا ریورا بخوانید که نقش مهمی در این شورش ایفا کردند.

دوم: از دوستان دگرباش خود در برابر خصومت‌ها دفاع کنید
اقداماتی مثل گذراندن وقت و انرژی خود برای آموزش دیگران می‌تواند، بار بزرگی را از دوش دوستان دگرباش شما بردارد. صرفا آنها نیستند که باید مسائل را برای جامعه توضیح دهند. این یک اتحاد فعالانه، با معنا و اغلب مشکل است.

سوم: دنبال کسب اعتبار و معروفیت نباشید
جلوی خودتان را بگیرید که در خلوت یا جمع مدام درباره اقدامات سازنده خود حرف نزنید. اتحاد است که اهمیت اساسی دارد و تلاش شما برای ایجاد اعتبار می‌تواند توجه عمومی را از مسئله اصلی منحرف و به سمت شما معطوف کند.

چهارم: مطالعه کنید و بیشتر ببینید
الان زمان خانه‌نشینی است و بسیاری از ما وقت زیادی برای خواندن و دیدن فیلم داریم. محتواهای فرهنگی و آموزشی زیادی درباره تاریخ دگرباشان وجود دارد. پس اطمینان حاصل کنید که آنها را در برنامه روزانه خود بگنجانید. این کمترین کاری است که برای اتحاد از شما انتظار می‌رود، تلاش زیادی نمی‌خواهد و تقریبا بی‌خطر است.

پنجم: اگر صاحب فرزند هستید، به آنها آموزش دهید
کتاب‌های تصویری محدودی وجود دارند که به والدین دگرباش کمک می‌کنند به فرزندان خود مفاهیمی مثل تفاوت و پذیرش دیگری را آموزش دهند. اما اغلب این کتاب‌ها فقط برای والدین دگرباش نوشته نشده اند. شما هم باید این محصولات فرهنگی را در برنامه آموزشی کودکانتان بگنجانید.

ششم: به کلام خود دقت کنید
اتحاد این نیست که همه چیز را بدانید و هیچ‌گاه اشتباهی نکنید. مسئله اصلی تلاش کردن است. تلاش مهم است چون نیازمند صرف زمان است. باید برای یادگرفتن اسامی و اصطلاحات جدید و ضمایر متفاوت تلاش کنید.

هفتم: بپذیرید که هنوز ممکن است اشتباه کنید
بعد از همه این‌ها، اتحاد با دگرباشان نیازمند این است که بدانید تجربه و فهم شما صرفا ثانویه است و اگر اشتباه کنید باید امیدوار باشید که یک نفر شما را تصحیح کند. این تصحیح کردن نباید به هیچ وجه حمل بر تحقیر یا آزردن شود. هر چه فعال‌تر باشید محتمل‌تر است که دیگران شما را تصحیح کند.

اتحاد با دگرباشان کاری مشکل است اما به نتایج مثبت برای شخص شما منجر خواهد شد. به این فکر کنید که با این رویکرد می‌توانید وارد فضای رنگین‌کمانی و درخشان رژه دگرباشان شوید.

پاسخی ارسال کنید

*

*

19 − دو =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!