همکاری دانشگاه (UTM) مالزی با دانشگاه ملایر

توریست مالزی – مدیر مرکز تحقیقات فرآوری لیزر دانشگاه ملایر راه‌اندازی این مرکز را آغاز مسیر پژوهشی انعقاد تفاهم نامه همکاری علمی- پژوهشی بین گروه تحقیقاتی ساخت پیشرفته دانشگاه...
توریست مالزی – مدیر مرکز تحقیقات فرآوری لیزر دانشگاه ملایر راه‌اندازی این مرکز را آغاز مسیر پژوهشی انعقاد تفاهم نامه همکاری علمی- پژوهشی بین گروه تحقیقاتی ساخت پیشرفته دانشگاه صنعتی مالزی(UTM) و دانشگاه ملایر دانست.

دکتر محمود مرادی در گفت‌وگو با ایسنا گفت: دو سال پیش مرکز تحقیقات فرآوری لیزری مواد را در دانشگاه ملایر راه اندازی کردیم که یک مرکز تحقیقات منحصربفرد در سطح کشور است، فرآیندهای لیزری پرکاربرد در صنعت مثل جوشکاری لیزر، برش‌کاری لیزر، سوراخ‌کاری لیزری، فرآیندهای مهندسی سطح توسط لیزر شامل سخت‌کاری لیزری، پوشش‌دهی لیزری و چاپ سه بعدی به کمک لیزر یا ساخت افزایشی از جمله فرآیندهایی هستند که در این مرکز انجام می شود.

وی به تعدد مقالات چاپ شده در مجلات معتبر بین المللی اشاره کرد و ادامه داد: به واسطه همین شاخص ها گروه تحقیقاتی ساخت پیشرفته در دانشگاه UTM مالزی که جزء ۲۰۰ دانشگاه برتر دنیا در رتبه بندی معتبر QS قرار گرفته است، با مرکز ما ارتباط گرفت و پس از انجام رایزنی ها تفاهم نامه ای به پیشنهاد خودشان با دانشگاه ملایر منعقد گشت. با توجه به اینکه این تکنولوژی یک تکنولوژی روز دنیا بوده و در دانشگاه های مطرح دنیا رو به گسترش است و طبق صحبت های انجام شده دانشگاه مالزی فاقد این تکنولوژی است، آنها علاقمند به انعقاد این تفاهم نامه و همکاری با مرکز تحقیقات فرآوری لیزر دانشگاه ملایر شدند.

این تفاهم نامه در چهارچوب انجام و حمایت از طرح های پژوهشی مشترک در زمینه ساخت افزایشی، فرآیندهای لیزری و به ویژه چاپ سه بعدی، ارتقاء فعالیت های تبادلاتی شامل دستاوردهای علمی و انتشارات مشترک، سمینارها، کنفرانس ها، آموزش، دوره های اینترشیپی دانشجویان و اساتید منقعد شده است. داشتن دانشجویان مشترک و بهره مندی دانشجویان از امکانات دو دانشگاه به منظور ارتقاء سطح علمی و پژوهشی از دیگر مفاد این تفاهم نامه است.

وی با بیان اینکه شیوع بیماری کرونا تمام دنیا را تحت تأثیر قرار داده، خاطرنشان کرد: بخشی از همکاری ها به صورت مجازی در حال انجام است و امیدواریم با ریشه کن شدن این بیماری در سراسر دنیا ادامه همکاری ها را داشته باشیم.

پاسخی ارسال کنید

*

*

یازده − 8 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!