هنرمند ایرانی با بزرگترین تابلوی نقاشی تاریخ رکورد گینس را شکست

توریست مالزی – این اثر هنری، به اندازه زمین فوتبال، بزرگ‌ترین نقاشی روی زمین است که در کتاب رکوردهای گینس به ثبت رسیده است. به گزارش یورونیوز، زمانی که...
توریست مالزی – این اثر هنری، به اندازه زمین فوتبال، بزرگ‌ترین نقاشی روی زمین است که در کتاب رکوردهای گینس به ثبت رسیده است.

به گزارش یورونیوز، زمانی که روز هفتم دسامبر زمین فوتبال دانشگاه قطر با یک بوم هنری عظیم ‍پوشانده شد، بزرگ‌ترین تابلوی نقاشی جهان در رکوردهای جهانی گینس هم به ثبت رسید. ۹ هزار و ۶۵۲ مترمربع از زمین فوتبال با نقاشی «داستان توپ» اثر هنرمند ایرانی، عماد صالحی پوشانده شد. دارنده قبلی رکورد جهانی گینس برای بزرگ‌ترین بوم هنری، نقاشی ساشا جافری با اندازه ۱۵۹۵.۷۶ مترمربع بود.

این اثر در مراسمی که توسط وزارت فرهنگ قطر برگزار شده بود، رونمایی شد. شادی گاد، یکی از مقامات رکوردهای جهانی گینس در این مراسم اعلام کرد که عماد صالحی رکورد ۹ هزار و ۶۵۲ مترمربع را به دست آورده است. بنابراین این اندازه، شش برابر رکورد قبلی است و «این یک رکورد کاملا چشمگیر است.»

او ادامه داد: «امروز من اینجا هستم تا رکورد بزرگ‌ترین بوم هنری جهان را اعلام کنم. بدیهی است که این بزرگ‌ترین بوم هنری در جهان است…این اثر جدید، رکورد قبلی را شکسته است. رکورد قبلی در اندازه ۱۵۹۵.۷۶ مترمربع بود. حالا عماد صالحی با ثبت اندازه ۹۶۵۲ مترمربع، رکوردی جدید به ثبت رسانده است.»

موضوع این اثر هنری «تو‍پ» است. این اثر خاطرات تاریخی جام‌های جهانی فوتبال قبلی، کشورهای میزبان، برندگان، بهترین بازیکنان و گلزنان هر دوره را به تصویر می‌کشد. پنج ماه طول کشید تا آقای صالحی بتواند تابلوی خود را خلق کند، او به طور متوسط روزی ۱۴ تا ۱۸ ساعت روی آن کار کرده است. این هنرمند ایرانی گفت: «می‌دانید، این ایده در مورد تاریخ است که توپ تا قطر ۲۰۲۲ چه تغییراتی کرده است.»

آقای صالحی در گفتگو با گلف تایمز گفت: «کل این ایده داستان توپ، تاریخچه جام جهانی است. وقتی نقاشی را نگاه می‌کنید، می‌توانید تاریخ فوتبال را در آن ببینید. من بیش از ۱۰ هزار شکل روی کل بوم کشیده‌ام.» او برای تکمیل این اثر هنری بیش از ۳ هزار لیتر رنگ و ۱۵۰ قلم‌مو استفاده کرده است.

پاسخی ارسال کنید

*

*

9 − 6 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!