هنگام واکسیناسیون با دقت نگاه کنید و از آن فیلم بگیرید

توریست مالزی – اکنون که گرفتن عکس مجاز است، کارشناسان بهداشت به کسانی که قصد واکسیناسیون دارند، توصیه می کنند این روند را از نزدیک مشاهده کرده تا ترس...
توریست مالزی – اکنون که گرفتن عکس مجاز است، کارشناسان بهداشت به کسانی که قصد واکسیناسیون دارند، توصیه می کنند این روند را از نزدیک مشاهده کرده تا ترس از گرفتن سرنگ خالی از بین برود.

به گزارش استار، پروفسور موی فونگ مینگ از گروه پزشکی اجتماعی و پیشگیری دانشگاه مالزی گفت: کارکنان مراکز واکسیناسیون باید سرنگ پر شده را قبل از تزریق نشان دهند. بهتر است کارکنان سرنگ را به گیرنده نشان دهتد، و مردم نیز با دقت نگاه کرده و در صورت لزوم از آن عکس یا فیلم بگیرند.

دکتر موی گفت: پس از ادعای سرنگ های ‘خالی’ بسیاری از مردم به برنامه ایمن سازی و واکسیناسیون شک کرده اند. بنابراین بهتر است کارکنان واکسیناسیون، سرنگ ها را در مقابل گیرنده ها پر کنند زیرا این امر اعتماد عمومی را افزایش می دهد که آنها واقعاً یک دوز واکسن مناسب دریافت می کنند.

  

روز جمعه، وزیر هماهنگی برنامه ملی ایمن سازی، خیری جمال الدین گفت: عموم مردم می توانند از روند واکسیناسیون خود فیلم بگیرند تا اطمینان حاصل شود که واکسیناسیون به درستی انجام شده است. خیری همچنین متذکر شد که نشان دادن سرنگ پر شده به گیرنده اکنون یک روش استاندارد است. از آن زمان بسیاری از مالزیایی ها عکس ها یا فیلم های خود را در هنگام واکسیناسیون در شبکه های اجتماعی به اشتراک می گذارند.

دکتر موی گفت: خبر سرنگ ‘خالی’ باعث کاهش اعتماد عمومی به برنامه واکسیناسیون و همچنین تردید در دریافت واکسن در بین مردم شده است. باید علیه کارمند مقصر اقدامات جدی انجام شود تا از وقوع مجدد این امر جلوگیری شود زیرا این رفتار می تواند اهداف برنامه ملی ایمن سازی کووید – ۱۹ را به خطر اندازد.

پلیس گفته است که در حال بررسی ۱۳ گزارش در مورد سرنگ های’ خالی ‘است. هرگونه فروش یا تهیه واکسن از طریق دیگر از جمله فروش آنلاین مجاز نیست.

پلیس از مردم خواسته است در به اشتراک گذاشتن هر بیانیه ای احتیاط کنند، به ویژه در موارد حساس مانند واکسیناسیون، زیرا اقدامات جدی انجام خواهد شد. اخیراً ، چندین پست در شبکه های اجتماعی بارگذاری شده است که در آن افراد ادعا می کنند در PPV های واقع در مکان های مختلف در سراسر کشور ، سرنگ خالی به آنها تزریق شده است.

پاسخی ارسال کنید

*

*

4 × 1 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!