هوای طوفانی پیش رو است

توریست مالزی – اداره هواشناسی مالزی (MetMalaysia) اعلام کرد چندین ایالت با باران شدید روبرو هستند که انتظار می رود فصل monsoon شمال شرقی از چهارشنبه (۱۱ نوامبر) آغاز...
توریست مالزی – اداره هواشناسی مالزی (MetMalaysia) اعلام کرد چندین ایالت با باران شدید روبرو هستند که انتظار می رود فصل monsoon شمال شرقی از چهارشنبه (۱۱ نوامبر) آغاز شود.

به گزارش استار، انتظار می رود فصل مونسون ( فصل بارانی شمال شرقی) در مالزی از ۱۱ نوامبر سال جاری آغاز و در مارچ سال آینده پایان یابد. جیلان سیمون، مدیر کل اداره هواشناسی گفت: ‘انتظار می رود در این دوره چهار تا شش دوره از بارندگی سنگین رخ دهد و فاز اول مونسون باران های سنگینی را در ماه های نوامبر و دسامبر در کلانتان، ترنگانو و پاهانگ به همراه داشته باشد.

وی افزود: ‘از ژانویه ۲۰۲۱، انتظار می رود باران شدید در پاهانگ، جوهور، صباح و ساراواک باشد. مرحله دوم مونسون انتظار می رود در اواخر ژانویه سال آینده آغاز شود، که معمولاً باعث هوای خشک در چندین ایالت شمالی مانند کداح، پنانگ، پرلیس و کلانتان می شود.

وی هشدار داد: باران مداوم و شدید برای چندین روز می تواند منجر به جاری شدن سیل در مناطق کم ارتفاع و مستعد سیل شود. اگر باران شدید همزمان در هنگام جزر و مد و طوفان رخ دهد، خطر طغیان بدتر خواهد شد. باد ملایم مداوم به دلیل وجود مونسون همچنین می تواند منجر به ایجاد آبهای مواج و امواج عظیم در دریای چین جنوبی شود.

وی از مردم خواست تا از طریق رسانه های اجتماعی یا برنامه myCuaca ، آماده مقابله با فصل بارندگی و آماده باش برای هشدارهای اداره هواشناسی در مورد باران شدید، وزش باد شدید و دریای متلاطم باشند.

پاسخی ارسال کنید

*

*

6 + دو =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!