هیچ ارتباط مستقیمی بین واکسن کووید-۱۹ و مرگ بیش از ۵۰۰ گیرنده وجود ندارد

توریست مالزی – هیچ مدرکی دال بر ارتباط مستقیم بین واکسن‌های کووید-۱۹ و مرگ ۵۳۵ نفر که علیه ویروس تلقیح شده‌اند، وجود ندارد. به گزارش نیواستریت تایمز، معاون وزیر...
توریست مالزی – هیچ مدرکی دال بر ارتباط مستقیم بین واکسن‌های کووید-۱۹ و مرگ ۵۳۵ نفر که علیه ویروس تلقیح شده‌اند، وجود ندارد.

به گزارش نیواستریت تایمز، معاون وزیر بهداشت داتوک آرون گفت: که این بر اساس یافته‌های ارزیابی علت پس از مرگ فوت شده ها است. تمام موارد شدید، از جمله مرگ و میر، توسط مرکز ملی نظارت بر داروهای نامطلوب آژانس ملی تنظیم مقررات دارویی (NPRA) به طور خاص بررسی می شود. گزارش تحقیقات سپس به کمیته ویژه مراقبت دارویی کووید-۱۹ (JFK) ارائه می شود تا ارتباط بین عوارض جانبی و واکسن مصرف شده مشخص شود.

وی گفت که در مجموع ۵۱۸۴۲۳۸۶ دوز واکسن کووید-۱۹ شامل Comirnarty (Pfizer)، AstraZeneca، Coronavac (Sinovax)، Convidecia (CanSino) و Covilo (Sinopharm) بین ۲۴ فوریه تا ۲۰ نوامبر از زمان راه اندازی Covid-19 تزریق شده است. برنامه ملی ایمن سازی (NIP).

در طول دوره، مرکز ملی نظارت بر داروهای نامطلوب ۲۳۱۶۳ گزارش از عوارض جانبی پس از ایمن سازی (AEFI) با نسبت ۰.۴۵ به ازای هر ۱۰۰۰ دوز تجویز شده دریافت کرده است. حدود ۹۳.۳ درصد از گزارش‌ها شامل عوارض جانبی خفیف و متوسطی مانند درد محل تزریق، تب، سردرد و خستگی بود که معمولاً طی چند روز ناپدید می‌شوند. از این تعداد، تنها ۱۵۴۹ گزارش به عنوان موارد شدید طبقه بندی شد (۰.۰۳ گزارش برای هر ۱۰۰۰ دوز تجویز شده) که در آن گیرندگان واکسن برای چند روز در بیمارستان بستری شدند و تحت نظر و درمان بیشتر قرار گرفتند. همچنین مطالعه‌ای توسط وزارت بهداشت نشان می‌دهد که ایورمکتین تأثیر قابل‌توجهی بر بیماران کووید-۱۹ ندارد.

آرون گفت: این وزارتخانه استفاده از سینواگ را به غیر از فایزر، برای دوزهای تقویت کننده تایید کرده است و تلاش ها برای جذب افراد بیشتر، به ویژه آنهایی که در گروه های پرخطر هستند، ادامه دارد. ما آگاه هستیم که برخی افراد تمایلی به دریافت دوزهای تقویت کننده ندارند.

پاسخی ارسال کنید

*

*

8 + 9 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!