واکسن کووید -۱۹ به روز شده برای گروه های پرخطر ارائه می شود

توریست مالزی – واکسن های به روز شده ای که می توانند با انواع جدیدتر کووید-۱۹ مبارزه کنند به زودی در دسترس گروه های پرخطر قرار خواهد گرفت. به...
توریست مالزی – واکسن های به روز شده ای که می توانند با انواع جدیدتر کووید-۱۹ مبارزه کنند به زودی در دسترس گروه های پرخطر قرار خواهد گرفت.

به گزارش استار، خیری جمال الدین، وزیر بهداشت گفت: این تزریق به افرادی که خارج از گروه پرخطر هستند ارائه نمی شود، زیرا ممکن است مردم «vaccine fatigue» را تجربه کنند. من برای دولت خرید نسخه‌هایی از واکسن‌هایی را انجام خواهم داد که می‌توانند با انواع جدید مبارزه کند.

وی گفت: «ما آن را به همه نمی‌دهیم، آن را به گروه‌های پرخطر می‌دهیم زیرا من از دیدگاه‌ها و احساسات مردم آگاه هستم، شاید اکثر مردم از واکسن خسته شده باشند.

خیری افزود: وضعیت کووید-۱۹ در مالزی در حال حاضر تحت کنترل است و نیازی به کمپین‌های واکسیناسیون گسترده‌تر نیست. وی همچنین خاطرنشان کرد که میزان استقبال از دومین بوستر ارائه شده توسط وزارت بهداشت بالا نبوده، اما کسانی که در معرض خطر هستند تشویق می‌شوند تا این کار را انجام دهند».

وی گفت: برنامه واکسیناسیون ما در بین ۱۰ برنامه برتر جهان قرار دارد، و به خروج کشور از بیماری همه گیر بعدی کمک خواهد کرد. ما به موفقیت برنامه واکسیناسیون خود افتخار می کنیم، اما مهم این است که آن را به حافظه سازمانی تبدیل کنیم و اگر بیماری همه گیر دیگری در آینده رخ دهد، ما همه ابزارها را برای انجام کار در اختیار داریم.

خیری افزود: زمانی که کووید-۱۹ به کشور وارد شد، چنین دستورالعملی وجود نداشت و این وزارتخانه مجبور شد از پایه شروع کند. ما دفترچه راهنما نداشتیم و همه این کارها را برای اولین بار انجام دادیم.

 

پاسخی ارسال کنید

*

*

پنج × پنج =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!