واکسیناسیون رایگان کودکان به پایان رسید

توریست مالزی – برنامه ملی ایمن سازی کووید-۱۹ (PICKids) که در ۳ فوریه برای کودکان ۵ تا ۱۱ ساله آغاز شده بود، ذیروز ۳۱ می به پایان رسید. به...
توریست مالزی – برنامه ملی ایمن سازی کووید-۱۹ (PICKids) که در ۳ فوریه برای کودکان ۵ تا ۱۱ ساله آغاز شده بود، ذیروز ۳۱ می به پایان رسید.

به کزارش نیواستریت تایمز، داتوک دکتر نورعظمی غزالی معاون وزیر بهداشت گفت: که از ۱ تا ۳۱ ژانویه ۲۰۲۳، واکسن کووید-۱۹ تحت برنامه ملی ایمن سازی فقط برای کودکان پنج ساله و بعد از آن از طریق کلینیک های بهداشتی (KK) و خصوصی ارائه می شود. کلینیک هایی که هنوز به عنوان مراکز واکسیناسیون (PPV) فعالیت می کنند.

وی در بیانیه‌ای گفت: به والدینی که قصد واکسیناسیون کودکان پنج ساله خود را دارند توصیه می‌شود از طریق اپلیکیشن MySejahtera ثبت‌نام و نوبت بگیرند یا مستقیماً از کلینیک‌های بهداشتی وقت بگیرند.

وی گفت: وزارت بهداشت مایل به تمدید PICKid نیست، زیرا زمان کافی به والدین داده شده تا فرزندان خود را برای واکسیناسیون رایگان بیاورند. از این پس والدین باید فرزندان خود را با پرداخت هزینه معینی برای دریافت واکسن کووید-۱۹ پس از پایان دوره PICKid به یک کلینیک خصوصی ببرند.

از زمان راه اندازی، در مجموع ۱۷۲۰۴۱۱ کودک ۵ تا ۱۱ ساله حداقل یک دوز واکسن کووید-۱۹ دریافت کرده اند و ۱۱۷۱۸۸۸ کودک یا ۳۳ درصد دو دوز را تکمیل کرده اند. تخمین زده می شود ۵۴۸۵۲۳ کودک دوز دوم خود را تا ۳۰ اوت تکمیل کنند.

پاسخی ارسال کنید

*

*

چهارده − پنج =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!