واکنش پیشرفته ترین ربات انسان نمای جهان بعد از لمس صورتش

توریست مالزی – به تازگی ویدیویی از پیشرفته ترین ربات جهان منتشر شده که واکنش جالب و تا حدی ترسناک آن را به لمس صورتش نشان می‌دهد. این ویدیو...
توریست مالزی – به تازگی ویدیویی از پیشرفته ترین ربات جهان منتشر شده که واکنش جالب و تا حدی ترسناک آن را به لمس صورتش نشان می‌دهد. این ویدیو در مدتی کوتاه، به یکی از ویدیو‌های وایرال دنیای تکنولوژی تبدیل شد.

به گزارش گجت نیوز، ربات ها در مقایسه با گذشته پیشرفت زیادی داشته اند. اگر شما هم جزو کسانی هستید که به ربات‌ها خیلی خوشبین نیستند، احتمالا دیدن ویدیویی که از پیشرفته ترین ربات جهان منتشر شده برای شما چندان خوشایند نباشد. در این ویدیو، این ربات پیشرفته که با نام Ameca شناخته می‌شود ظاهرا علاقه زیادی به لمس شدن صورتش توسط انسان‌ها ندارد. این ویدیو تا حدی، یادآور فیلم سینمایی I, Robot با هنرنمایی ویل اسمیت است و احتمالا در آینده، پیشرفته ترین ربات جهان به تصوری که هالیوود از ربات‌ها ساخته نزدیک‌تر شود.

در این ویدیو، یک محقق دست خود را به صورت ربات Ameca نزدیک و نزدیک‌تر می‌کند. نزدیک شدن دست این فرد به ربات تا جایی ادامه پیدا می‌کند که ربات دست این محقق را می‌گیرد و از صورتش دور می‌کند. شرکت بریتانیایی Engineered Arts که تولیدکننده و توسعه‌دهنده این ربات است، می‌خواهد Ameca نشان‌دهنده پیشرفت ربات‌ها در آینده باشد. این ربات، یکی از بهترین ربات‌های انسان‌نمای تولید شده تا به امروز است و توسعه و تکمیل آن همچنان ادامه خواهد داشت.

همان طور که می‌بینید، این ربات حالا می‌تواند محیط شخصی خود را تشخیص دهد و البته به انسان‌هایی که به این محیط شخصی تجاوز می‌کنند، واکنش نشان دهد. با این که این مورد نشان‌دهنده پیشرفت صنعت رباتیک در جهان است اما تاکنون، واکنش‌های منفی زیادی به این ربات در شبکه‌های اجتماعی به وجود آمده است. برای مثال در توییتر، تعدادی از کاربران از آینده‌ای با وجود ربات‌هایی با قدرت فیزیکی و ذهنی بالا، اظهار نگرانی کردند. کامنت‌های ویدیوهای این ربات در یوتیوب هم نشان از نگرانی تعدادی از مردم از پیشرفت ربات‌ها دارد.

مهندسان تیم توسعه ربات Ameca هم توقع چنین رفتاری را نداشته اند! طبق گزارش وبسایت دیلی میل، رفتار پیشرفته ترین ربات جهان حتی آن‌ها را هم در ابتدا ترسانده است. اما در انتها، آن‌ها به این رفتارها عادت کرده اند.

برای دیدن فیلم به لینک مراجعه نمایید.

پاسخی ارسال کنید

*

*

4 × 2 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!