وزارت بهداشت می گوید MySejahtera برنامه جاسوسی نیست

توریست مالزی – وزارت بهداشت اعلام کرد که برنامه MySejahtera برای جاسوسی از شهروندان مورد استفاده قرار نمی گیرد و هدف آن فقط جلوگیری از شیوع بیماری همه گیر...
توریست مالزی – وزارت بهداشت اعلام کرد که برنامه MySejahtera برای جاسوسی از شهروندان مورد استفاده قرار نمی گیرد و هدف آن فقط جلوگیری از شیوع بیماری همه گیر کووید – ۱۹ است.

به گزارش استار، اخیراً، ویدئویی در شبکه های اجتماعی پخش شده که ادعا می کند هدف MySejahtera نه تنها به عنوان یک برنامه ردیابی مخاطب، بلکه برای اجازه دادن به دولت برای جاسوسی از مردم است.

وزارت بهداشت مالزی طی اعلامیه ای اعلام کرد: عملکرد برنامه به عنوان یک ابزار ردیابی تماس و اطلاع رسانی به مردم و به روزرسانی مهم است. ردیابی تماس قبلاً به صورت دستی از طریق مصاحبه با بیماران و ردیابی مکان های که رفته بودند انجام می شد. اکنون با استفاده از این برنامه، وزارتخانه می تواند اطلاعات را سریعتر و دقیق تر به دست آورد.

این وزارتخانه اطمینان داد که حریم خصوصی داده ها از استانداردهای جهانی پیروی می کند، همچنین با قانون پزشکی ۱۹۷۱، قانون بیماری های عفونی ۱۹۸۸ و قانون محافظت از اطلاعات شخصی ۲۰۱۰ مطابقت دارد. تماس با برنامه های ردیابی در سراسر جهان ، مانند MySejahtera، به مجوز صاحبان دستگاه نیاز دارد.

توضیحات مربوط به مجوزهایی مانند “Access Coarse Location” برای فعال کردن ویژگی Hotspot Tracker در صورت تقاضا برای اطلاع کاربران از مناطق پرخطر است. “تماس تلفنی” برای اتصال کاربران به خط تلفنی مرکز آمادگی و پاسخگویی در برابر بحران (CPRC) است. و کاربران می توانند از تمام ویژگی های آنلاین برنامه استفاده کنند. داده های جمع آوری شده متعلق به این وزارتخانه بوده و توسط آژانس امنیت سایبری ملی (ناسکا) و شورای امنیت ملی مدیریت می شود.

به تازگی، مدیر کل سلامت دکتر نور هشام عبدالله گفته بود که بیشتر از ۹،۱۶۷ مورد بیمار کووید – ۱۹ از طریق این برنامه شناسایی شده است.

وی فاش کرد که از تاریخ ۱۸ نوامبر، این برنامه با استفاده از ویژگی کد QR خود در محل های ثبت شده، با میانگین ۱۵ میلیون اعلام حضور در روز، ۱.۷ میلیارد اعلام ورود چک شده است.

پاسخی ارسال کنید

*

*

5 + هفده =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!