وزارت علوم و فناوری هک شد؛ لو رفتن ۲۰ هزار سند در فضای مجازی؟

تورسیت مالزی – سایت وزارت علوم و فناوری در اولین روز از ماه تحصیلی جدید، هک شد؛هکرها ادعا می‌کنند به بیش از ۲۰ هزار سند و ۵۰۰ سرور و...
تورسیت مالزی – سایت وزارت علوم و فناوری در اولین روز از ماه تحصیلی جدید، هک شد؛هکرها ادعا می‌کنند به بیش از ۲۰ هزار سند و ۵۰۰ سرور و کامپیوتر دسترسی پیدا کرده‌اند!

به گزارش گجت نیوز، به نظر می‌رسد که هک شدن سایت‌های دولتی به یک روتین معمولی برای هکرها تبدیل شده است. همین چند روز قبل بود که یک گروه هکری با قرار دادن تعداد زیادی سند در کانال تلگرام خود، مدعی شد که سایت ثبت احوال را هک کرده است.. یا اگر به ابتدای سال ۱۴۰۲ بازگردیم، داستان هک شدن سایت وزارت امور خارجه و ادعای سرقت ۵۰ ترابایت اطلاعات مختلف را داریم.

این گروه هکری به سراغ وزارت علوم و فناوری رفته تا اول از همه، وبسایت آن‌ها را از کار بیندازد. در حال حاضر اگر به وبسایت‌های مربوط به وزارت علوم و فناوری مثل msrt.gov.ir و msrt.ir سری بزنید، متوجه می‌شوید که هیچ کدام‌ از آن‌ها در دسترس نیستند. البته بد نیست اشاره کرد که این گروه هکری در گذشته، ادعای هک کردن سایت‌ها و سازمان‌ها و وزارت خانه‌هایی مثل صدا و سیما، وزارت جهاد کشاورزی، سایت شهرداری تهران و … را هم داشته است. اگر ادعای این گروه هکری درست باشد، بیش از ۲۰ هزار سند مختلف و اطلاعات نزدیک به ۵۰۰ کامپیوتر و سرور در فضای مجازی منتشر خواهد شد.

بعد از هک شدن سایت وزارت علوم و فناوری، تا این لحظه تعداد زیادی از نامه‌های محرمانه‌ی این نهاد دولتی در کانال تلگرام این گروه هکری منتشر شده است. تمام این مسائل در حالی رخ می‌دهد که هیچ کدام از مسئولین وزارت علوم و فناوری، پاسخگو نیستند و سکوت اختیار کرده‌اند.

پاسخی ارسال کنید

*

*

سه + پنج =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!