وزیر کشور، مالزی هرگز دارندگان کارت UNHCR را اخراج نکرده است

توریست مالزی – سیف الدین نسوتیون اسماعیل گفت: پناهندگان و پناهجویان بر اساس دستورالعمل های شورای امنیت ملی اداره می شوند. به گزارش FMT، وزیر کشور مالزی گفت: مالزی...
توریست مالزی – سیف الدین نسوتیون اسماعیل گفت: پناهندگان و پناهجویان بر اساس دستورالعمل های شورای امنیت ملی اداره می شوند.

به گزارش FMT، وزیر کشور مالزی گفت: مالزی با وجود اینکه عضو کنوانسیون ۱۹۵۱ پناهندگی و پروتکل ۱۹۶۷ آن نیست، هرگز دارندگان کارت کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل را اخراج نکرده است. هیچ دارنده کارت کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل اخراج نشده است. دارندگان کارت به دلایل بشردوستانه به کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل آزاد خواهند شد.»

سیف الدین گفت که پناهندگان و پناهجویان در مالزی بر اساس دستورالعمل های شورای امنیت ملی (MKN) مدیریت می شوند. او در پاسخ به سوال نماینده بوکیت بندرا، که از دولت می خواست اطلاعات اتباع میانماری اخراج شده از مالزی، از جمله وضعیت آنها در کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل را فاش کند گفت: اداره مهاجرت عملیات های متعددی را برای رسیدگی به افزایش تعداد مهاجران غیرقانونی انجام داده است. وی گفت که این اداره ۱۰۱۷۳ عملیات در سال ۲۰۲۳ انجام داد که منجر به دستگیری ۲۷۷۳۹ مهاجر غیرقانونی از کشورهای مختلف شد. این اداره تا ۱۵ فوریه امسال ۱۹۶۶ عملیات انجام داده است که طی آن ۶۳۰۶ مهاجر غیرقانونی را دستگیر کرده است.

بر اساس گزارش دیده‌بان حقوق بشر که در اکتبر ۲۰۲۲ منتشر شد، مالزی از آوریل تا اکتبر همان سال حدود ۲۰۰۰ شهروند میانماری را اخراج کرد. سیف الدین گفت که اخراج ها مطابق با رویه های عملیاتی استاندارد اداره مهاجرت انجام شده است. مقامات همچنین با سفارتخانه های خارجی مربوطه همکاری کردند.

وی اظهار داشت: این اداره تقریباً ۲۲۰ «نقطه داغ» را در سراسر کشور شناسایی کرده است که مهاجران غیرقانونی در آن تجمع می کنند. «اداره مهاجرت عملیات های یکپارچه را با همکاری سایر سازمان های اجرایی، از جمله پلیس و شوراهای محلی، در این «نقاط داغ» انجام خواهد داد.

پاسخی ارسال کنید

*

*

20 − 3 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!