پادشاه تایلند بعد از پشت کردن معترضان به کاروان او، خواستار اتحاد شد

توریست مالزی – ماها واجیرالونگکورن، پادشاه تایلند در سخنرانی افتتاح یک خط ریلی جدید و پس از آنکه هزاران معترض به کاروان او هنگام عبور از بانکوک مرکزی پشت...
توریست مالزی – ماها واجیرالونگکورن، پادشاه تایلند در سخنرانی افتتاح یک خط ریلی جدید و پس از آنکه هزاران معترض به کاروان او هنگام عبور از بانکوک مرکزی پشت کردند، سخنانی خیرخواهانه درباره اهمیت اتحاد گفت.

به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، حدود ۲ هزار و ۵۰۰ نفر در تازه‌ترین مورد از ماه‌ها اعتراض علیه “پرایوت چان-اوچا”، نخست‌وزیر تایلند در بنای یادبود دموکراسی پایتخت جمع شده بودند و خواستار تغییر در قانون اساسی و اصلاح پادشاهی بودند. معترضان قطعه اصلی بنای یادبود را که به محل تجمع در اعتراضات بدل شده است، در پارچه‌ای پوشانده و بر روی آن گلایه و توهین نوشته بودند. معترضانی که از سازه ۳ متری بالا می‌رفتند، فریاد زدند: “دیکتاتوری باید نابود شود، دموکراسی باید شکوفا شود. ”

هنگامی عبور کاروان حامل پادشاه و ملکه سوتیدا، معترضان به آن‌ها پشت کرده و علامت سه‌انگشتی مبارزات طرفدار دموکراسی را به آن‌ها نشان دادند و در تازه‌ترین نمایش نارضایتی از سلطنت، سرود ملی خواندند. زمانی که ماها وارد مراسم افتتاح خط آهن در غرب شهر شد، مورد استقبال گرمی قرار گرفت. هزاران نفر از مردم با لباس زرد جمع شده و ضمن تکان دادن پرچم‌های ملی، “زنده‌باد پادشاه” سر دادند. کاخ سلطنتی از زمان آغاز اعتراضات، اظهارنظری نکرده اما پادشاه دو هفته پیش گفت که معترضان هنوز عزیز هستند و تایلند سرزمین توافق است.

ماها پشت تصویری از خودش و ملکه که توسط یکی از حامیان نگه داشته شده بود، نوشت: “خوب فکر کنید، خوب انجام دهید، امیدوار باشید و تحمل کنید. در تایلندی بودن متحد باشید.”
پاسخی ارسال کنید

*

*

4 + 7 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!