پادشاه مالزی: از خاورمیانه درس بگیرید

توریست مالزی- ‘سلطان محمد پنجم’ پادشاه مالزی در آیینی که روز گذشته به مناسبت سالگرد تولدش برگزار شد، تصریح کرد که مالزیایی ها باید قدردان صلح و رونق موجود...
توریست مالزی- ‘سلطان محمد پنجم’ پادشاه مالزی در آیینی که روز گذشته به مناسبت سالگرد تولدش برگزار شد، تصریح کرد که مالزیایی ها باید قدردان صلح و رونق موجود در این کشور باشند.

به نوشته روز یکشنبه تارنمای روزنامه ‘نیو استریت تایمز’، وی تاکید کرد، معتقد است مردم باید درس های زیادی از وقایعی که در چند کشور خاورمیانه در حال رخ دادن است و این منطقه با منازعات مسلحانه، خونریزی و آشوب مواجه است، آموخته اند.

پادشاه مالزی همچنین از مالزیایی ها خواست که همواره قدردان تلاش های انجام شده برای صلح و امنیت در این کشور باشند. سلطان محمد پنجم تصریح کرد: قدردان تلاش ها و فداکاری ها باشید، عرق ها و اشکهای اعضای نیروهای امنیتی که از زندگی خود گذشته اند، راحتی خود را برای ایجاد امنیت و حفظ صلح و هماهنگی کشور به کار گرفته اند، پاس بدارید.

وی همچنین تاکید کرد: مردم مالزی باید نسبت به برخی از وقایع که به تازگی رخ داده است، همچون پیدایش گروه های تروریستی که در عرصه جهانی از جمله در مالزی جدی شده است، هوشیار باشند.

پادشاه مالزی ابراز اطمینان کرد که پلیس و نیروهای امنیتی این کشور می توانند با حمایت و همکاری مردم، بر مشکلات تروریستی غلبه نمایند.  وی اظهار امیدواری کرد که مردم مالزی با نژادها و گروه های قومی مختلف یکی از باارزش ترین جنبه های کشور هستند و می توانند به زندگی منسجم کمک نمایند.

وی همچنین خواستار توقف اقدامات منفی که باعث آسیب رساندن به مالزی و پیامدهای نامطلوب اقتصادی می شود، شد و تاکید کرد که ظرفیت های زیادی وجود دارد که مردم و دولت مالزی خود را توسعه دهند. منبع ایرنا

پاسخی ارسال کنید

*

*

5 × 1 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!