پادشاه مالزی درخواست اعلام وضعیت اضطراری دولت را رد کرد

توریست مالزی – پادشاه مالزی تصمیم گرفت نیازی به اعلام وضعیت اضطراری در کشور نیست. به گزارش استار، سلطان عبدالله، پادشاه مالزی ضمن رد کردن درخواست نخست وزیر در...
توریست مالزی – پادشاه مالزی تصمیم گرفت نیازی به اعلام وضعیت اضطراری در کشور نیست.

به گزارش استار، سلطان عبدالله، پادشاه مالزی ضمن رد کردن درخواست نخست وزیر در مورد وضعیت اضطراری از سیاستمداران خواست از هرگونه فعالیتی که ثبات کشور را مخدوش کند، پرهیز کنند.

داتوک احمد فدلی شمس الدین، سرپرست دربار پادشاهی مالزی با اعلام خبر فوق افزود: پادشاه همچنین گفته است که نیازی به تداوم اقدامات نمایندگان مجلیس در جهت تضعیف دولت کنونی نیست. سلطان عبدالله و سایر پادشاهان مالایی پیشنهاد اعلام وضعیت اضطراری را در نشست اخیر خود بررسی کردند و به این نتیجه رسیدند که دولت توانسته بحران اپیدمی کووید ۱۹ را مهار کند.

وی گفت: پادشاه به توانایی دولت با رهبری نخست وزیر کنونی برای اجرای سیاست های لازم برای مهار اپیدمی و احیای اقتصاد کشور اعتقاد دارد.

گفتنی است که در پی تقاضاهای مکرر انور ابراهیم برای طرح رای عدم اعتماد به محی الدین یاسین، نخست وزیر از پادشاه درخواست کرد با اعلام وضعیت اضطراری، مجلس و به تبع آن فعالیت های سیاسی مخالفان دولت را تعطیل کند. این درخواست که با مخالفت نمایندگان مجلس از  احزاب مختلف روبرو شد، نتوانست موافقت پادشاهان مالزی را نیز کسب کند.

باید به این نکته اشاره کرد که پیشنهاد اعلام وضعیت اظطراری موجب نگرانی فعالان سیاسی و اقتصادی مالزی شد و مردم مالزی را نیز به هراس انداخت، زیرا آنچه آنان از وضعیت اضطراری یاد دارند، مربوط به درگیری های خشونت‌بار نژادی در سال ۱۹۶۹ است. د راین درگیری‌ها صدها نفر کشته شدند که اغلب آنان چینی تبار بودند.

اعلام وضعیت اظطراری در ۱۹۶۹ به انحلال مجلس از سوی دولت و تشکیل شورای اجرایی ملی انجامید که تا سال ۱۹۷۱ به جای دولت، کشور را اداره کرد.


پاسخی ارسال کنید

*

*

پنج × 3 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!