پارک ملی باکو و پارک ملی کینابالو

پارک ملی باکو Bako National Park توریست مالزی – پارک ملی «باکو» با داشتن صخره‌های تماشایی و زیبا در کنار دریا، از جمله پارک‌های ملی جذاب مالزی به شمار...
پارک ملی باکو Bako National Park
توریست مالزی – پارک ملی «باکو» با داشتن صخره‌های تماشایی و زیبا در کنار دریا، از جمله پارک‌های ملی جذاب مالزی به شمار می‌رود. با وجود داشتن مساحتی کوچک، این پارک ملی همچنان مناظری تماشایی زیادی را در خودی جای داده است.

درون این پارک ملی، مسیرهای مختلفی وجود دارند که بازدیدکنندگان را به سمت جنگل‌های بارانی، سواحل زیبا و آبشارهای خیره‌کننده هدایت می‌کنند. تنها راه رسیدن به این پارک ملی نیز از طریق آب و به وسیله قایق است که می‌تواند سفری لذت‌بخش را برای شما رقم بزند.

پارک ملی کینابالو Kinabalu National Park
پارک ملی «کینابالو»، از لحاظ تنوع زیست محیطی، یکی از مهم‌ترین نقاط جهان به شمار می‌رود؛ تنوع زیادی از گیاهان و جانوران در این پارک ملی زندگی می‌کنند. بیش از ۴۵۰۰ گونه مختلف در پارک ملی «کینابالو» وجود دارند که می‌توان آن‎ها را در نقاط مختلف این پارک ملی مشاهده کرد.

نام این پارک ملی بر اساس نام کوهی به همین نام است که در حقیقت، مرتفع‌ترین کوه جزیره محسوب می‌شود و ارتفاع آن به بیش از ۴۰۰۰ متر می‌رسد. با وجود اینکه پارک ملی «کینابالو» یکی از محبوب‌ترین پارک‌های ملی در مالزی محسوب می‌شود اما تقریبا دست‌نخورده و بکر باقی مانده است.


پاسخی ارسال کنید

*

*

3 + چهارده =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!