پارک ملی تامان نگارا و پارک ملی گونونگ مولو

پارک ملی تامان نگارا Taman Negara National Park توریست مالزی – از کوهنوردی و استراحت کردن تا ماهیگیری و کسب اطلاعات در مورد فرهنگ محلی، تمام این موارد را...
پارک ملی تامان نگارا Taman Negara National Park
توریست مالزی – از کوهنوردی و استراحت کردن تا ماهیگیری و کسب اطلاعات در مورد فرهنگ محلی، تمام این موارد را می‌توان در پارک ملی «تامان نگارا» بدست آورد.

پارک ملی «تامان نگارا»، یکی از قدیمی‌ترین جنگل‌های بارانی گرمسیری در جهان را در درون خود جای داده است و از تنوع گیاهی و جانوری بسیار بالایی برخوردار است. در بخشی از این پارک، پل چوبی باریک وجود دارد که از بالای آن می‌توان به تماشای مناظر مختلف نشست.

درون جنگل‎ های پارک ملی «تامان نگارا»، ببرهای مالزی، فیل‌های آسیایی و گاو وحشی مالایی زندگی می‌کنند که همگی آن‌ها تحت حفاظت قرار دارند. گذراندن بعدازظهر در کنار رودخانه تمبلینگ نیز می‌تواند بسیار تماشایی و به‌یادماندنی باشد.

پارک ملی گونونگ مولو Gunung Mulu National Park
درون این پارک ملی، کوهی به نام «مولو» وجود دارد که تماشایی و خیره‌کننده است و نام پارک نیز بر گرفته شده از همین کوه است. پارک ملی «گونونگ مولو»، دورافتاده و تقریبا دور از دسترس است و تنها راه رسیدن به آن از طریق هواپیما یا قایق است.

درون این پارک ملی،‌ صخره‌های باستانی کارست قرار دارند که علت شهرت پارک ملی «گونونگ مولو» محسوب می‌شوند. داخل این صخره‌ها، گودال‌ها، پرتگاه‌ها و دره‌هایی وجود دارند که بسیار خیره‌کننده هستند و تماشای آن‌ها بسیار لذت‌بخش است. غارهای مختلفی نیز در نقاط مختلف پارک وجود دارند؛ دالان ساراواک چمبر، بزرگترین دالان شناخته شده در جهان است که در این پارک ملی قرار دارد. 

پاسخی ارسال کنید

*

*

4 + یک =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!