پاپایا (papaya)

توریست مالزی – گوشت این میوه از نظر بافت تاحدودی مانند خربزه است با نشانه هایی ازطعم موز ، هلو و انبه. پاپایا با طعم خوب و حالت لطیفی...
توریست مالزی – گوشت این میوه از نظر بافت تاحدودی مانند خربزه است با نشانه هایی ازطعم موز ، هلو و انبه. پاپایا با طعم خوب و حالت لطیفی که دارد در سالادِ میوه بسیار فوق‌العاده‌است.

پاپایا یا خربزه درختی، میوه ای است نارنجی رنگ که به دلیل وجود انواع کاروتنویید ها و ویتامین C یک میوه ضدپیری شناخته شده است به طوری که با خوردن ۱۰۰ گرم از آن مقادیر قابل ملاحظه ای (یعنی ۶۰ میلی گرم) ویتامین C دریافت می شود.

البته نکته دیگر، ضدسرطان بودن این میوه است زیرا مطالعات نشان داده اند که خوردن پاپایا احتمال ابتلا به سرطان های کولون، پانکراس، پستان و مثانه را به حداقل ممکن می رساند.

پاپایا باعث افزایش نیرومندی مردان می شود. برطرف کردن مشکلات گوارشی است و التهاب را درمان می کند.

پاپایا منبع فوق العاده ای برای آنزیم های پروتئولیتیک است که در هضم غذا بسیار مهم هستند. پروتئین یافت شده در خربزه درختی در کم کردن التهاب و بهبود سوختگی ها موثر هستند. پاپا پروتئین غیرفعال در پوست را تجزیه می کند و بافت های مرده را از سوختگی بر می دارد،

پسوریازیس را درمان می کند، زگیل را از بین می برد، عفونت های قارچی روی پوست را از بین می برد و التهاب ناشی از سرماخوردگی را کم می کند.

پاسخی ارسال کنید

*

*

14 + 7 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!