پلیس مالزی انور ابراهیم را احضار کرد

توریست مالزی – پلیس مالزی از انور ابراهیم، رهبر اپوزیسیون این کشور خواست تا درباره تحولات اخیر توضیح دهد. ظاهرا برخی از سیاستمداران بعد از آنکه نامشان به عنوان...
توریست مالزی – پلیس مالزی از انور ابراهیم، رهبر اپوزیسیون این کشور خواست تا درباره تحولات اخیر توضیح دهد. ظاهرا برخی از سیاستمداران بعد از آنکه نامشان به عنوان حامیان نخست‌وزیری او در رسانه‌های خبری منتشر شد، شکایت کرده‌اند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، انور ابراهیم هفته گذشته گفت اجازه یافته است تا روز سه‌شنبه با سلطان عبدالله، پادشاه مالزی ملاقات داشته باشد تا به او مستنداتی از “اکثریت قدرتمند و متقاعدکننده” از قانونگذاران را ارائه کند که حامی جایگزینی او با محی‌الدین یاسین در پست نخست‌وزیری هستند.

پلیس در بیانیه‌ای اعلام کرد، تعدادی شکایت در مورد لیست پخش‌ شده از ۱۲۱ قانونگذار فدرال که ظاهراً از پیشنهاد نخست‌وزیری انور حمایت کرده‌اند، دریافت کرده است. تاکنون از نخست‌وزیری انور ابراهیم هیچ‌گونه تأیید علنی مشخصی صورت نگرفته است. براساس اعلام پلیس، یکی از شاکیان عضو پارلمان است اما درباره هویت دیگر شاکیان و محتوای شکایت‌های آنان اطلاع‌رسانی انجام نشد.

رئیس اداره تحقیقات کیفری مالزی اعلام کرد: پلیس از مردم درخواست می‌کند که نگران انتشار اخبار نباشند و توصیه می‌کند که طرف‌های علاقمند، دست به انتشار اخباری که هنوز تأیید نشده، نزنند. پلیس در اقدام علیه کسانی که اخبار کاذب، تأییدنشده و گمراه‌کننده پخش می‌کنند، درنگ نمی‌کند.

به گفته او، در ابتدا از انور درخواست کرده‌اند توضیحات خود را صبح دوشنبه ارائه دهد، اما به دلیل اختلافات بر سر زمانبندی، تاریخ جدیدی را برای این ملاقات تعیین خواهند کرد.

انور گفت که به اعضای حزب او موسوم به “عدالت مردم” دستور داده شده که هم‌زمان با دیدار او با پادشاه، تجمع برگزار نکنند. رهبر اپوزیسیون مالزی افزود: من همچنین از تمام مردم مالزی می‌خواهم تا زمانی که دیدار من با پادشاه برگزار می‌شود، آرامش خود را حفظ کنند و نیز در فرآیند متعاقب این دیدار نیز آرام بمانند.

پاسخی ارسال کنید

*

*

19 − هشت =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!