پلیس مالزی به دفتر ‘برسیح’ حمله کرد/ هشدار دولت به کارمندان

توریست مالزی – پلیس مالزی عصر جمعه به دفتر جنبش ‘برسیح’ به عنوان معترضان نظام انتخاباتی این کشور که قرار است فردا در شهر کوالالامپور پایتخت مالزی تجمع و...
توریست مالزی – پلیس مالزی عصر جمعه به دفتر جنبش ‘برسیح’ به عنوان معترضان نظام انتخاباتی این کشور که قرار است فردا در شهر کوالالامپور پایتخت مالزی تجمع و خواستار برکناری نخست وزیر شوند، حمله کرد
جنبش ‘برسیح’ در صفحه ‘توئیتر’ خود اعلام کرد پلیس مالزی تهدید تهدید کرده است اموال این گروه را توقیف می کند.
براساس پیام منتشر شده این گروه همچنین وکلای ‘برسیح’ اجازه ورود به این دفتر را نداشتند.
برسیح همچنین در پیامی ضمن اعلام اینکه تاکنون پلیس بیش از ۱۰ رایانه متعلق به این گروه را توقیف کرده است، تصریح کرد: ما با این اقدامات عقب نشینی نمی کنیم و اراده امان تقویت می شود.
گزارش ها نشان می دهد دو نفر از رهبران این گروه که احتمال می رود ‘ماریا چین عبدالله’ رئیس این گروه و ‘ماندیپ سینگ’ مدیر دبیرخانه ‘برسیح’ هستند، بازداشت شده اند.
گروه ‘برسیح’ تاکنون چهار دور اعتراضات علیه دولت مالزی برگزار کرده و خواستار انجام برخی اصلاحات انتخاباتی در مالزی است.
مطرح شدن فساد مالی منتسب به ‘نجیب تون رزاق’ نخست وزیر مالزی و برکناری و محاکمه وی نیز در فهرست خواسته های این گروه است.
‘برسیح’ در زبان مالایی به معنی ‘پاک’ است.
در مقابل این گروه که به زردجامگان نیز معروف هستند، سرخ جامگان حامی دولت قرار دارند که نجیب تون رزاق نیز به هر دو گروه مبنی بر هر نوع خشونت احتمالی در پایان هفته هشدار داده است.
پلیس مالزی نیز به معترضان هشدار داده است در اعتراضات فردا از آب فشار قوی و گاز اشک آور استفاده می شود.
سازمان خدمات دولتی مالزی نیز اعلام کرد علیه کارمندان دولت که در اعتراضات روز شنبه این کشور شرکت کنند، اقدامات جدی از قبیل اخراج و کاهش حقوق را در دستور کار قرار می دهد.
این هشدار سازمان خدمات دولتی مالزی شامل زردجامگان و سرخ جامگان می شود.
‘علی حمزه’ دبیر کل این سازمان مالزیایی اعلام کرد که میزان جریمه این افراد بستگی به میزان مشارکت آنها در این تجمع غیرقانونی دارد.
به نوشته تارنمای ‘نیو استریت تایمز’، وی در پاسخ به این سئوال که این سازمان چگونه می تواند کارمندانی را که در این تجمع حضور می یابند، شناسایی کند، گفت که این کار از طریق عکس ها و تصاویری که در شبکه های اجتماعی منتشر می شود، امکان پذیر است.
معترضان مالزیایی قرار است از صبح شنبه در نقاط مختلف شهر کوالالامپور تجمع کنند و از ظهر در دسته های مختلف معترضان در میدان ‘مردکا’ در مرکز شهر کوالالامپور گردهم می آیند.
علاوه بر شهرهای مختلف مالزی این گروه همچنین مدعی شده است این حرکت اعتراضی در ۵۷ شهر دیگر جهان برگزار می شود. منبع ایرنا

پاسخی ارسال کنید

*

*

1 + پانزده =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!