پلیس مالزی ۲۱ نفر از عاملان شورش معبد هندی ها را بازداشت کرد

توریست مالزی- پلیس مالزی اعلام کرد تاکنون ۲۱ نفر از عوامل درگیری و شورش در یک معبد متعلق به هندوها در ایالت سلانگور این کشور را بازداشت کرده است.این...
توریست مالزی- پلیس مالزی اعلام کرد تاکنون ۲۱ نفر از عوامل درگیری و شورش در یک معبد متعلق به هندوها در ایالت سلانگور این کشور را بازداشت کرده است.این درگیری تاکنون با واکنش شدید نخست وزیر و مسئولان ارشد این کشور روبرو شده است.
به گزارش ایرنا از خبرگزاری رسمی مالزی ‘ برناما’ درگیری در یک معبد متعلق به هندی های تامیلی تبار در ایالت سلانگور در نزدیکی پایتخت مالزی دوشنبه شب منجر به مجروح شدن دستکم شش نفر و به آتش کشیده شدن بیش از ۱۸ دستگاه خودرو و موتورسیکلت شد که تاکنون ۲۱ نفر از عاملان آن بازداشت شدند.
‘فری مالزی تودی’ نیز به نقل از ‘ماهاتیر محمد’ نخست وزیر افزود: این تقابل مالایی ها علیه هندوها در مالزی نیست ،این مشکل توسط افراد دیگری ایجاد شده است. نخست وزیر مالزی گفت:این درگیری نژادی نیست و توسط افراد بومی ایجاد نشده است. وی تاکید کرد ماهیت اقدام انجام شده جنایتکارانه است و عاملان آن طبق قانون مورد پیگرد قرار می گیرند.
طبق گزارش های منتشره، درگیری میان دو گروه بر سراختلاف در مورد انتقال این معبد به محل دیگری دوشنبه شب آغاز شد و روز سه شنبه نیز درگیری ها به یک مرکز خرید در نزدیکی این معبد در پتالینگ جایا نیز سرایت پیدا کرد. معبد Seafield Sri Maha Mariamman در سوبانگ جایا ایالت سلانگور ، به عنوان یکی از معابد مهم هندوهای مقیم مالزی است و هندی ها معتقدند این معبد قدمت ۱۰۰ ساله دارد.
براساس گزارش های منتشره ، یک نفر آتش نشان در جریان این درگیری دچارجراحت شدید شد و یک افسر پلیس نیز دراین درگیری ها مصدوم شده است . قرار بود این معبد روز دوشنبه به مرکز دیگری منتقل شود اما خشونت و درگیری در این مرکز منجر به آتش زدن چندین دستگاه خودرو و شکستن پنجره های شیشه ای مرکز خرید مجاور آن شد. درحال حاضر صدها نفر از نیروهای پلیس در اطراف این معبد مستقر شده اند.
مالزی با جمعیتی قریب به ۳۲ میلیون نفر یک کشور چند نژادی و چند مذهبی است و مسئولان این کشور همواره بر بردباری و زندگی مسالمت آمیز نژادها در کنار یکدیگر تاکیدکرده اند. فیلم هایی از این درگیری در شبکه های اجتماعی منتشر شده است و مسئولان مالزیایی از مردم این کشور خواسته اند در مورد این حادثه به شایعات گوش ندهند.

پاسخی ارسال کنید

*

*

دو × یک =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!