پمپ بنزین ها تشویق می شوند تا سوخت را زیر قیمت تعیین شده دولت بفروشند

توریست مالزی – اگر شرکت های نفتی بخواهند با یکدیگر رقابت کنند، می توانند فرآورده های نفتی را زیر قیمت های مقرر در دولت بفروشند. به گزارش برناما، وزیر...
توریست مالزی – اگر شرکت های نفتی بخواهند با یکدیگر رقابت کنند، می توانند فرآورده های نفتی را زیر قیمت های مقرر در دولت بفروشند.

به گزارش برناما، وزیر بازرگانی گفت: هم اکنون ۳۵۰۰ پمپ بنزین از شش برند در حال فروش فرآورده های نفتی طبق مکانیسم قیمت گذاری اتوماتیک (APM) هستند که برای هر لیتر بنزین RON95 08.08 RM2 است. اگر شش شرکت تولید کننده سوخت خودرو در مالزی به جای تمرکز بر سود تجاری خود مبتنی بر نفت، اصل رقابت از طریق نوآوری و کارآیی را عملی کنند، می توانند قیمت سوخت خودرو را کاهش دهند.

وی گفت: ‘اگر این کار عملیاتی شود، می توانیم بنزین را در پمپ بنزین های مختلف با قیمت های مختلف بفروشیم. فروش سوخت خودرو یک تجارت بزرگ است، نه حاشیه ای، از همین رو رقابت در بین اپراتورهای مختلف می تواندشکل بگیرد.

سیف الدین گفت: دولت با افزایش سود ۲.۸۱ سنت در لیتر به ۱۵ سنت در لیتر برای بنزین و ۳ سنت در لیتر به ۱۰ سنت در لیتر برای دیزل ، نشان داده که برای اپراتورهای سوخت خودرو اهمیت قایل است.

پاسخی ارسال کنید

*

*

هجده + چهارده =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!