پهنگ (دار المکمور)

پهنگ سومین ایالت بزرگ مالزی پس از ساراواک و صباح و بزرگترین ایالت در شبه جزیره مالزی است و می‌توان این ایالت را به سه بخش کوهستانی، ساحلی و جنگلی تقسیم بندی کرد.
توریست مالزی – پهنگ سومین ایالت بزرگ مالزی پس از ساراواک و صباح و بزرگترین ایالت در شبه جزیره مالزی است و می‌توان این ایالت را به سه بخش کوهستانی، ساحلی و جنگلی تقسیم بندی کرد.

این ایالت از شمال با کلانتان و از غرب با پراک، سلانگور و نگری سمبیلان همسایه است و در جنوب و شرق آن به ترتیب ایالت‌های جوهور و ترنگانو قرار دارند.

شهر کوانتان پایتخت ایالت پهنگ است و شهر سلطنتی آن نیز پکان نام دارد. از دیگر شهرهای مهم ایالت پهنگ می‌توان به کمرون هایلندز، بلندی‌های گنتینگ، بوکیت تینگی و فریزر هیل اشاره کرد که هر کدام از جاذبه‌های توریستی مهم مالزی به شمار می‌روند.

از دیگر مکان‌های توریستی ایالت پهنگ می‌توان به تامان نگارا (پارک ملی مالزی) و جزیره تیومان اشاره کرد. جزیره تیومان برای بسیاری از ایرانیان مقیم مالزی مقصد مهمی برای تعطیلات به شمار می‌رود.

دنباله نام عربی این ایالت “دار المکمور” به معنی سرزمین آسایش است. جمعیت پهنگ به ترتیب شامل مالایی، چینی و هندی است. در همین حال از مجموع جمعیت پهنگ ۷۴.۹ درصد مسلمان، ۱۴.۴ درصد بودایی، ۴ درصد هندو، ۱.۹ درصد مسیحی و مابقی پیروان دیگر ادیان هستند.

پاسخی ارسال کنید

*

*

1 × چهار =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!