پولشویی بانک آمریکایی و شکایت مجدد مالزی

توریست مالزی – دادستان کل مالزی از تنظیم شکایتی علیه ۱۷ مدیر بانک گلدمن ساکس و شرکت‌های وابسته به آن برای اختلاس و پولشویی در این کشور خبر داد...
توریست مالزی – دادستان کل مالزی از تنظیم شکایتی علیه ۱۷ مدیر بانک گلدمن ساکس و شرکت‌های وابسته به آن برای اختلاس و پولشویی در این کشور خبر داد
به گزارش صدا و سیما، دادستان کل مالزی از تنظیم شکایتی دیگر علیه ۱۷ مدیر کنونی و یک مدیر سابق گلدمن ساکس و شرکت‌های وابسته به آن برای اختلاس و پولشویی چندین میلیارد دلاری در این کشور خبر داد.
“تومی توماس” بیانیه‌ای اعلام کرد: این افراد با پرونده سازی و ارائه اطلاعات اشتباه اقدام به گرفتن وام‌های کلان، اختلاس و پولشویی کرده اند.
وی گفت: عاملان این کلاهبرداری بزرگ با مشارکت با شرکت “وان ام دی بی ” وابسته به “نجیب رزاق” نخست وزیر پیشین مالزی با فریبکاری و ارائه اطلاعات نادرست زمینه اختلاس چندین میلیارد دلاری و پولشویی را فراهم کردند.
دادستان کل مالزی افزود: “ریجاد گنود” از بنیانگذاران بانک گلدمن ساکس و “مایکل شرود” همکارش از جمله مدیران این بانک آمریکایی و شرکت‌های تابعه آن، متهم به این فساد بزرگ اقتصادی در مالزی هستند.
دادستان کل مالزی آذر پارسال نیز برای دو کارمند اختلاس گر این بانک آمریکایی به علت مشارکت در پولشویی، سند سازی و سرپوش گذاشتن بر غارت صندوق شرکت ” وان ام دی بی” اعلام جرم کرد.
پس از این اقدام بانک گلدمن ساکس محکوم به پرداخت غرامت ۲۰۰ میلیون دلاری به مالزی شد که بر اساس خبر‌های منتشر شده این بانک از چهار ماه قبل پرداخت تدریجی این مبلغ را به مالزی آغاز کرده است.

پاسخی ارسال کنید

*

*

3 + 8 =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!