پیداشدن پناهجویان گمشده روهینگیا در یکی از جزایر مالزی

توریست مالزی – مالزی از پیدا شدن پناهجویان روهینگیایی که روز گذشته گمشده بودند، خبر داد. یکی از مقامات گارد ساحلی مالزی با اعلام این خبر افزود: ۲۶ پناهنده...
توریست مالزی – مالزی از پیدا شدن پناهجویان روهینگیایی که روز گذشته گمشده بودند، خبر داد.

یکی از مقامات گارد ساحلی مالزی با اعلام این خبر افزود: ۲۶ پناهنده روهینگیا، که از ترس غرق شدن کشتی خود به آب پریده و تلاش داشتند که با شنا خود را به ساحل جزیره لنگاوی (Langkawi) برسانند، زنده در یک جزیره کوچک پیدا شدند.

مالزی پناهندگی افراد را به رسمیت نمی‌شناسد، اما این کشور با اکثریت جمعیت مسلمان مقصدی مطلوب برای مسلمانان روهینگیا است که پس از فرار از حمله نظامی سال ۲۰۱۷ در میانمار و اردوگاه‌های پناهندگی بنگلادش، به دنبال زندگی بهتر هستند.

اواخر روز شنبه یکی از این افراد روهینگیا با شنا از یک قایق کوچک در ساحل غربی لنکاوی به ساحل رسید. مقامات مالزی نگران بودند که بقیه اعضای این گروه هنگام تلاش برای رسیدن به ساحل غرق شده باشند.

مقامات مالزی این پناهندگان را بازداشت کرده‌اند. ماه گذشته محی الدین یاسین نخست وزیر مالزی با استناد به وضعیت اقتصادی نامطلوب این کشور به دلیل شیوع کرونا گفته بود که مالزی دیگر قادر به پذیرش پناهجویان روهینگیایی نیست.

پاسخی ارسال کنید

*

*

پنج × یک =

آخرین اخبار

زیر آسمان کوالالامپور

^
error: Content is protected !!